Новини 2019-02-12 10:10

Польща оголосила консула Норвегії персоною нон ґрата у відповідь на дії Осло

Славомір Ковальський надавав допомогу польським родинам у зв'язку зі справами про вилучення дітей норвезькою державною соціальною службою.

Польща у відповідь на висилку польського консула з Осло Славоміра Ковальського оголосила дипломата Норвегії персоною нон ґрата. Про це йдеться у повідомленні  МЗС Польщі.

 

Зокрема, 11 лютого норвезьке МЗС передало ноту про визнання консула Польщі Славоміра Ковальського персоною нон ґрата. Про рішення влади Норвегії вислати консула стало відомо наприкінці січня.

 

"У цій ситуації діючи на засадах взаємності і спираючись на міжнародні звичаї, влада Польщі прийняла рішення про визнання персоною нон ґрата представника дипломатичного персоналу посольства Норвегії у Варшаві, який виконує консульські функції, про що посла Норвегії проінформовано 11 лютого" - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначає польський портал fakt.pl, Ковальський надавав допомогу польським родинам у зв'язку зі справами про вилучення дітей норвезькою державною соціальною службою Barnevernet, яка займається захистом прав дитини. Так, у 2016 році польське МЗС присвоїло йому звання "Консула року". Хоча чиновники кажуть, що вони відбирають дітей з сімей, де немає достатнього виховання, польські емігранти кажуть, що норвежці відбирають дітей неправильно. 

 

Водночас коли консул Польщі прийшов на підтримку польської сім'ї, норвезька влада оцінила дії Ковальського як "невідповідні ролі дипломата в ряді консульських питань, включаючи його невідповідну поведінку по відношенню до державних службовців". 

 

"Твердження норвезької сторони щодо роботи польського консула є необґрунтованими. Крім того, слід зазначити, що рішення норвезьких органів влади було видано, незважаючи на добру волю польської сторони, готовність конструктивно роз'яснити це питання", - наголошується у повідомленні польського дипвідомства.

 

Нагадаємо, 10 грудня 2018 року у Марокко ООН ухвалила угоду щодо вирішення міграційної кризи, Глобальний пакт безпечної, упорядкованої та легальної міграції підписали 164 країни.