Новини 17:22

У МЗС заявили, що Угорщина не відповідає на пропозицію України щодо подвійного громадянства

Водночас у відомстві прокоментували інформацію про те, що в Угорщині порушили 370 справ проти українців, які незаконним шляхом набули угорського громадянства.

Речник Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко повідомила, що Київ не отримав від Угорщини конкретної відповіді щодо проекту угоди про уникнення випадків множинного громадянства. Про це у вівторок, 12 лютого, вона заявила на прес-конференції.

 

Водночас Зеленко прокоментувала інформацію про те, що в Угорщині порушили 370 справ проти українців, які незаконним шляхом набули угорського громадянства.

 

"Створення таких випадків подвійного громадянства спричинене набуттям чинності законом Угорської Республіки про внесення змін до закону про угорське громадянство 1993 року, що набув чинності 20 серпня 2010 року", – наголосила вона.

 

За її словами, цим законом було запроваджено спрощену процедуру набуття угорського громадянства закордонними угорцями.

 

"Як ви знаєте, Конституція України чітко визначає, що в Україні існує єдине громадянство - це громадянство держави Україна. Цей принцип закладено і в законі про громадянство в Україні, який відповідає Конституції України як Основному закону", – підкреслила представник МЗС.

 

Також вона зазначила, що в рамках двосторонніх консультацій з угорською стороною представники України неодноразово наголошували "про надання Угорщиною свого громадянства громадянам України без вимоги виходу з попереднього громадянства".

 

"І ми неодноразово наголошували на тому, що це не відповідає букві і рівню партнерських відносин та добросусідства, але ми залишаємося в діалозі з нашими угорськими партнерами з цього приводу", – додала Зеленко.

 

Крім того, вона нагадала, що 28 листопада 2018 року відбулися консультації з угорською стороною з консульсько-правових питань.

 

"У ході цієї зустрічі було вироблено механізми взаємодії України та Угорщини для уникнення випадків без громадянства або множинного громадянства. І саме тоді за результатами обговорення на розгляд угорської сторони ми запропонували проект угоди щодо налагодження взаємодії сторін для запобігання випадкам без громадянства та множинного громадянства. Станом на зараз, на лютий 2019 року, у нас немає конкретної інформації щодо реакції угорської сторони. Наразі цей проект угоди опрацьовується", – резюмували у відомстві.

 

Нагадаємо, 5 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт продовжить блокувати проведення Комісії Україна-НАТО у рамках своєї політики щодо захисту інтересів угорської громади на українській території. 

 

4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. 5 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

схожі новини