Новини 2019-02-13 10:57

Російська омбудсмен відвідала поранених українських моряків у СІЗО "Лефортово"

Мова йде про Андрія Ейдера, Василя Сороку та Андрія Артеменка.

Уповноважена з прав людини в Російській Федерації Татьяна Москалькова у вівторок, 12 лютого, відвідала в СІЗО "Лефортово" військовополонених українських моряків, які дістали поранення під час незаконного затримання 25 листопада. Про це повідомляє прес-служба російської омбудсмена.

 

Москалькова заявила, що під час спілкування з моряками особливу увагу приділили гуманітарним питанням, пов’язаним зі станом здоров’я та умовами утримання.

 

Російська омбудсмен стверджує, що українські моряки забезпечені повноцінним харчуванням, теплим одягом і утримуються «в чистих, теплих камерах площею 8 метрів по двоє з іншими ув’язненими».

 

За її словами, українцям забезпечили можливість отримувати кореспонденцію і додаткові посилки від родичів, зустрічатися з українськими консулами і адвокатами без обмеження в часі.

 

«Ув’язнені перебувають під постійним медичним наглядом, в повному обсязі забезпечені необхідними лікарськими препаратами», — йдеться в повідомленні прес-служби омбудсмена.

 

Також повідомляється, що Москалькова обговорила з керівництвом СІЗО і керівником медичної частини «питання про необхідність продовження лікування і дообстеження моряків і в цивільних медичних закладах Москви, і висловила надію на те, що найближчим часом це питання буде вирішено позитивно».

 

Додамо, що візит Москалькова здійснила спільно з віце-президенткою Європейського інституту омбудсмена Ніною Карпачовою.

 

Як повідомляли, 27 січня стало відомо, що трьох незаконно заарештованих в Росії поранених українських моряків перевели з «Матросской тишины» до СІЗО «Лефортово». 

 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 25 січня повідомила, що у Росії пообіцяли провести додаткове медобстеження полоненого моряка Сороки.

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.