Новини 2011-05-16 12:19

Арешт глави МВФ поглиблює невизначеність в ЄС

Арешт голови Міжнародного Валютного Фонду Домініка Стросс-Кана загрожує утворенню політичного вакууму в МВФ, переосмисленню світової економіки та змінами у політичних розкладах на майбутніх президентських виборах Франції, пише The Guardian.

Звинувачення у сексуальних домаганнях уже похитнули репутацію МВФ, який оперує мільярдами доларів для допомоги іншим країнам, та ймовірно вплине на фондові ринки світу – як реакція на зростаючий рівень невизначеності в Європі, відзначає видання.

«Будь-які скандали всередині основних інституцій ЄС додають ризику та збільшують ситуацію невизначеності в Європі. А отже, чим вищий рівень невизначеності, тим дорожчою буде позика для таких країн, як Греція», - заявила міністр праці та соціального захисту Греції Лука Кацелі.

За оцінками експертів, арешт не вплине на політику МВФ стосовно Греції, але спричинить затримку в отриманні грошового траншу.

«МВФ, порівняно з іншими кредиторами ЄС та ЄЦБ, набагато лояльніше ставилося до проблеми Греції. Фонд найкраще розумів глибину і суть кризи в країні. Тепер, коли один з головних посередників у переговорах щодо фінансової позики Греції «випав» з гри, ситуація може ускладнитися», - зазначають грецькі економісти.

Допоки вину голови МВФ не доведено, офіційною версією скандалу залишається політична конкуренція, яку Стросс-Кан міг скласти на виборах президента Франції у 2012 році.

За прогнозами експертів, у другому турі виборів Домінік Стросс-Кан без проблем міг би перемогти Ніколя Саркозі, додає Rzeczpospolita. 

Незважаючи на те, що речники МВФ переконують, що ситуація у Фонді не змінилася, без відомого економіста та архітектора планів відбудови світової економіки Фонд вже не буде таким самим.

Нагадаємо, що за головування француза (3,5 років) МВФ надав допомогу Угорщині, Ісландії, Україні, Греції, Ірландії, а нещодавно також Пакистану та Португалії.

Стросс-Кан був заарештований у неділю 14 травня в міжнародному аеропорту Дж. Кеннеді у Нью-Йорку. Голова МВФ не має дипломатичної недоторканості. Йому висувають звинувачення за трьома статтями: сексуальний напад, спроба зґвалтування та незаконне ув’язнення жінки у готельному номері. Згідно із законом штату Нью-Йорк, за сексуальні домагання Стросс-Кану загрожує від 15 до 20 років ув’язнення.