Новини 2019-02-13 16:08

У Росії готують клопотання, аби поранені моряки змогли обстежитись у профільних медичних закладах

Віце-президент Європейського інституту омбудсмена Ніна Карпачова заявляє, що стан поранених українців викликає серйозне занепокоєння.

Віце-президент Європейського інституту омбудсмена Ніна Карпачова після відвідин у московському СІЗО «Лефортово» захоплених біля берегів Криму українських моряків заявила, що стан тих, хто був поранений, викликає серйозне занепокоєння. Про це Карпачова сказала в інтерв’ю кореспонденту Радіо Свобода.

 

«З точки зору морального стану, як говорять моряки, він позитивний. Вони тримаються, це хлопці, які вміють мобілізуватися в будь-яких ситуаціях. Що стосується їхнього фізіологічного здоров’я, після поранень, воно, звичайно, викликає серйозне занепокоєння, особливо в майбутньому», – сказала Карпачова.

 

За її словами, керівник СІЗО заявив, що готується три клопотання в Управління охорони здоров’я Москви для того, щоб по кожному із поранених українських моряків було ухвалене рішення, в який профільний медичний заклад Москви можна було б їх вивезти для того, щоб провести професійне дообстеження.

 

«В умовах слідчого ізолятора «Лефортово» провести медичні дообстеження, які мають проводитися на високотехнологічному медичному обладнанні, просто неможливо. Щоб чітко визначити діагнози і тактику подальшого лікування, безумовно, це треба зробити, поза межами «Лефортово», – заявила Карпачова.

 

За її словами, побутові умови в камерах СІЗО, де перебувають моряки, «відповідають міжнародним стандартам».

 

Як повідомляли, Уповноважена з прав людини в Російській Федерації Татьяна Москалькова у вівторок, 12 лютого, відвідала в СІЗО "Лефортово" військовополонених українських моряків, які дістали поранення під час незаконного затримання 25 листопада. 

 

 27 січня стало відомо, що трьох незаконно заарештованих в Росії поранених українських моряків перевели з «Матросской тишины» до СІЗО «Лефортово». 

 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 25 січня повідомила, що у Росії пообіцяли провести додаткове медобстеження полоненого моряка Сороки.

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

схожі новини