Новини 2019-02-14 13:12

"Суд" Криму відхилив апеляції щодо вироку фігурантам "справи 26 лютого"

Мова йде про Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі.

"Верховний суд Криму" відхилив апеляцію сторони захисту засуджених по "справі 26 лютого" Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі і залишив у силі вирок. Про це у четвер, 14 лютого, повідомив адвокат Едем Семедляев, передає "Крим.Реалії".

 

"Суд пішов у нарадчу кімнату на 5-7 хвилин і відмовив в апеляційних скаргах. Вирок залишився тим же - умовні терміни", - зазначив адвокат.

 

Як повідомляли, 19 червня 2018 року підконтрольний Кремлю «Центральний районний суд Сімферополя» призначив умовні терміни незаконно затриманим фігурантам «справи 26 лютого».

 

Так, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі засудили до чотирьох років шести місяців умовно, Арсена Юнусова і Ескендера Кантемірова до чотирьох років умовно, Ескендера Емірвалієва до трьох років шести місяців умовно з випробувальним терміном три роки кожному.

 

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу і "Русского единства". Організаторами заходу виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер "Русского единства" Сергій Аксьонов.

 

У січні 2015 року у Криму порушили «кримінальну справу» щодо подій на мітингу 26 лютого.

 

Серед затриманих опинились заступник голови глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також активісти Алі Асанов, Мустафа Дегерменджі, Ескендер Кантеміров, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Арсен Юнусов і Ескендер Небієв.