Новини 2019-02-14 16:36

НАТО визнає захоплених Росією моряків військовополоненими - Полторак

Крім того, міністр оборони України підкреслив, що всі делегації засуджують агресію Росії в Азовському морі.

У четвер, 14 лютого, попри певні перешкоди з боку Угорщини, українська сторона у Брюсселі змогла провести низку двосторонніх переговорів, а також взяти участь в спеціальному робочому сніданку з усім членами Північноатлантичного альянсу. Про це під час брифінгу повідомив міністр оборони України Степан Полторак, передає кореспондент Тижня.

 

За словами міністра, під час зустрічі були розглянуті питання безпекової ситуації в світі та довкола України. У НАТО позитивно сприйняли зміни до конституції, вітаючи євроатлантичні прагнення нашої держави.

 

 

Також міністр зазначив, що союзники наполягають на відновленні офіційної роботи комісії Україна-НАТО. Крім того, Альянс жорстко вимагає від Росії звільнити захоплених моряків і засуджує агресію РФ в Чорному морі.

 

Відповідаючи на запитання кореспондента Тижня, Полторак повідомив, що практично всі міністри оборони погоджуються з тим, що була здійснена не просто сутичка чи якийсь конфлікт, а відбувся акт агресії з боку Росії проти ВМС України. І тому вони визнають, що українські моряки мають статус військовополонених, при цьому висловлюють свою підтримку і морякам, і Україні, засуджуючи поведінку Москви.

 

«На їхню думку, Росія діє в цьому регіоні неадекватно», - підкреслив він.

 

Як повідомляли, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію звільнити українських полонених моряків.

схожі новини