Новини 2011-05-16 13:23

Пхеньян обмінюється ядерними технологіями з Тегераном

Північна Корея та Іран порушили санкції ООН. Про це повідомляє видання Gazeta Wyborcza.

Рада експертів, яка слідкує за дотриманням санкцій накладених на Північну Корею за тестування ядерної зброї у 2006 та 2009 рр., підозрює, що Пхеньян порушує постанови ООН. Про це йдеться в звіті експертної комісії, який у п’ятницю 13 травня було передано до Ради Безпеки ООН.

Заборонені матеріали для виготовлення балістичних ракет переправлялися рейсовими літаками міжнародних перевізників Ейр Коріо та Іран Ейр (Air Koryo і Iran Air). Для перевезення зброї Північна Корея надавала перевагу вантажним рейсам. Літаки приземлялися у вантажних аеропортах. Контроль на них зазвичай більш послаблений, ніж на лініях пасажироперевезень.

Ефекти від співпраці КНДР та Ірану видно на військових парадах. Зокрема, в листопаді 2010 року, Пхеньян презентував світу нову ядерну боєголовку ракети великої дальності «Нодонг», яка є фактичною копією іранської боєголовки балістичної ракети «Шахаб-3». 

Згідно зі звітом, який переданий до Ради Безпеки ООН, КНДР та Іран співпрацювали за допомогою країни-посередника, якою на думку експертів є Китай.

Після оприлюднення звіту, співпраця ООН з Північною Кореєю та Іраном суттєво ускладниться. Водночас, після публікації документу, який ставить під сумнів щирість Китаю, офіційний Пекін може спробувати заблокувати звіт з метою порятунку своїх союзників, зокрема КНДР. Тоді як звіти проти Ірану зазвичай блокує Росія.

Нагадаємо, у березні президент США Барак Обама продовжив ще на рік дію режиму односторонніх економічних санкцій стосовно Ірану.

схожі новини