Новини 2019-02-15 17:52

Україна пропонує Росії синхронний доступ незалежних лікарів до Вишинського і Гриба

Наразі українська сторона очікує відповіді.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась до російського омбудсмена Татьяни Москалькової щодо синхронного допуску незалежних лікарів до Кирила Вишинського та Павла Гриба. Про це у п'ятницю, 15 лютого, Денісова повідомила у Facebook.

 

"Звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Татьяни Москалькової з питання синхронного допуску незалежних лікарів до Кирила Вишинського та Павла Гриба. Нещодавно в Брюсселі у мене відбулася зустріч з Директором Європейської служби зовнішньої дії по роботі з державами Східного Партнерства і РФ Люком Девінем. Під час спілкування з європейським дипломатом мені стало відомо, що Москалькова хоче, щоб ми забезпечили доступ незалежних лікарів до Кирила Вишинського", - написала український омбудсмен.

 

Денісова підтвердила, що підтримає пропозицію Москалькової за умови одночасного допуску лікарів до Павла Гриба, який знаходиться у надкритичному стані.

 

"У зв’язку з наявністю хронічних захворювань та відсутністю кваліфікованої допомоги його стан здоров’я значно погіршився. Зважаючи на те, що на останньому засіданні Павлу стало зле, медичне обстеження потрібно провести якомога швидше. Півтора року за ґратами, тортури та відсутність лікування можуть призвести до незворотніх наслідків. Чекаю на реакцію", - наголосила вона.

 

Як повідомляли, український політв'язень Павло Гриб у п'ятницю, 1 лютого, під час судового засідання в російському Ростові-на-Дону заявив про погане самопочуття,  і суд погодився викликати "швидку допомогу".

 

Як повідомляли, лікарі припускають, що в українського політв'язня Російської Федерації Павла Гриба наявні симптоми хвороби Альцгеймера. Крім того, у хлопця виявили початкову стадію цирозу печінки.

 

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні стурбоване останніми новинами про стан здоров'я українського політв'язня Павла Гриба та закликає надати йому належну медичну допомогу. 

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що політв'язень Павло Гриб вимагає негайної операції на серці, його стан здоров'я надкритичний. 

 

Раніше Павло Гриб розповів, що працівники Федеральної служби безпеки РФ, які викрали його, били його, знімаючи процес на відео.  За словами Гриба, відразу після зустрічі з росіянкою Тетяною Єршовою, із якою він познайомився в соцмережах, на автовокзалі в Гомелі його викрали співробітники ФСБ. Українець додав, що добре запам'ятав викрадачів і при зустрічі зміг би їх впізнати.

 

Як повідомлялося, 7 листопада 2018 року в Росії Північно-Кавказький окружний військовий суд на шість місяців продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою незаконно затриманому українцю Павлу Грибу, якому інкримінують нібито сприяння тероризму.

 

10 грудня 2018 року стало відомо, що після захоплення українських моряків поблизу Керченської протоки Росія почала намагатися пришвидшити процес над незаконно утримуваним  українцем Павлом Грибом. 

 

23 липня 2018 року в Росії на засіданні Північно-Кавказького окружного суду незаконно затриманий українець Павло Гриб заявив, що не визнає своєї вини після того, як прокурор зачитав обвинувальний акт. Грибу закидають схиляння до 205.1, частина 1 КК РФ – тобто схиляння до теракту.

 

Нагадаємо, 28 серпня 2017 року колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Опісля МЗС заявило, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі. Раніше Росія звинуватила затриманого українця Павла Гриба в підготовці теракту в школі.

схожі новини