Новини 19:28

США ввели санкції проти близького кола Мадуро

Зазначається, що до списку увійшли чиновники, що відповідають за апарат безпеки і розвідки Мадуро.

Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки запровадило санкції проти п'яти чиновників Венесуели, близьких до "колишнього президента" Ніколаса Мадуро. Про це йдеться у рішенні на сайті Мінфіну.

 

Зокрема, до санкційного списку увійшли глава Боліваріанської служби національної розвідки (SEBIN) і перший комісар SEBIN, командувач генерального управління військової контррозвідки Венесуели; директор Сил спеціальних операцій національної поліції Венесуели (FAES), а також президент державної нафтової компанії Венесуели Petroleos de Venezuela, SA (PdVSA).

 

"Ми вводимо санкції проти чиновників, що відповідають за апарат безпеки і розвідки Мадуро, який систематично порушує права людини і придушує демократію, в тому числі шляхом тортур та іншого жорстокого застосування сили", - наголосив міністр фінансів Стівен Мнучін.

 

Наголошується, що Мадуро продовжує придушувати демократичні суб'єкти у Венесуелі та здійснювати  корупцію і шахрайство проти людей Венесуели.

 

Нагадаємо, 5 лютого Єврокомісія виділила гуманітарну допомогу Венесуелі у розмірі п'ять мільйонів євро для допомоги тим, хто найбільше постраждав від серйозної соціально-економічної кризи. 

 

Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро відхилив ультиматум європейських країн щодо призначення дострокових виборів президента, після того, як Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.

 

31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.

 

Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.