Новини 2019-02-15 19:23

Трамп оголосив, що введе надзвичайний стан у США

Режим надзвичайного стану може дозволити президенту США отримати кошти на зведення стіни з Мексикою без схвалення Конгресу.

Президент Cполучених Штатів Америки Дональд Трамп у п'ятницю, 15 лютого, оголосив, що  введе надзвичайний стан у США, щоб отримати більше коштів  для будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

"Я підпишу(документ, - Ред.) про національний надзвичайний стан", - наголосив американський лідер.

 

Крім того, Трамп додав, що пізніше в Овальному кабінеті буде підписаний дозвіл на оформлення документів.

 

Так, режим надзвичайного стану може дозволити президенту отримати кошти на зведення стіни без схвалення Конгресу. 

 

Нагадаємо, Конгрес США допрацював законопроект про бюджет, який не передбачає виконання вимоги Трампа про виділення $ 5,7 мільярда на будівництво стіни на кордоні з Мексикою, однак може дозволити уникнути "шатдауну". 

 

26 січня Трамп підписав законопроект при тимчасове припинення шатдауну на 3 тижні - до 15 лютого.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада 2018 року Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.