Новини 2019-02-16 12:58

У Конгресі США проведуть розслідування щодо законності введення Трампом надзвичайного стану

Юридичний комітет починає негайне розслідування рішення Трампа, яке викликає "серйозні конституційні і статутні питання".

Юридичний комітет Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки проведе розслідування законності введення президентом Дональдом Трампом режиму надзвичайного стану, за допомогою якого він прагне отримати кошти для будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Про це йдеться у відкритому листі конгресменів на ім'я президента США.

 

"Грабуючи військовий бюджет для будівництва стіни, кошти на яку не погодився виділити Конгрес, ви порушуєте основний принцип поділу влади і підриваєте одне з основних положень Конституції", - йдеться у документі.

 

Зазначається, що юридичний комітет починає негайне розслідування щодо рішення Трампа, яке "викликає серйозні конституційні і статутні питання". 

 

"Ми просимо, щоб особи, які брали участь у підготовці цієї заяви, включно з радником Білого дому Петом Сіполлоном та чиновниками Мін'юсту, були доступними для слухань у найближчі дні, щоб ми могли повністю зрозуміти обґрунтування ваших односторонніх декларацій", - наголошується у листі.

 

Водночас автори відзначили, що  вводячи надзвичайний стан, щоб "обійти політичний процес розподілу бюджету", Трамп, здається, зловживає і цією довірою, і своєю власною клятвою.

 

Крім того, конгресмени підкреслили, що ніякої надзвичайної ситуації на кордоні з Мексикою наразі немає.

 

"Той факт, що ви підписуєте указ про надзвичайний стан тільки після того, як роками не могли домогтися схвалення Конгресу на будівництво вашої стіни, також свідчить про те, що ніякого надзвичайного стану наразі немає", - додається у документі.

 

Нагадаємо, 15 лютого Трамп оголосив, що  введе надзвичайний стан у США, щоб отримати більше коштів  для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

 

Раніше Конгрес США допрацював законопроект про бюджет, який не передбачає виконання вимоги Трампа про виділення $ 5,7 мільярда на будівництво стіни на кордоні з Мексикою, однак може дозволити уникнути "шатдауну". 

 

26 січня Трамп підписав законопроект при тимчасове припинення шатдауну на 3 тижні - до 15 лютого.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада 2018 року Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.

схожі новини