Новини 18:26

Епіфаній не виключає реформу церковного календаря

Епіфаній зазначив, що віруючі не повинні відчувати перешкод при відвідуванні храмів.
Митрополит Епіфаній, що він не виключає змін у календарі та церковному "дрес-коді". Про це він заявив під час візиту до Чернівецької області.

 

Епіфаній зазначив, що віруючі не повинні відчувати перешкод при відвідуванні храмів. Щодо обов'язкового носіння хусток для жінок він зазначив, що "церква має стати ближчою до людей".

 

"Ми будемо поступово, тверезо втілювати певні реформи в життя церкви. Це не відбуватиметься швидкими темпами. Але я вірю, що навіть у питанні календаря, який теж не є догмою, ми можемо приймати відповідні зміни. Як тільки побачимо, що суспільство готове до цих змін. Але це поки не актуально", - додав Епіфаній.

 

Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.