Новини 2019-02-18 15:30

Україна подала додаткову заяву до ЄСПЛ щодо українських полонених моряків

У заяві міститься вимога надати морякам медичну допомогу та перемістити їх до медичних закладів.
Міністерство юстиції України подало до ЄСПЛ додаткову заяву щодо українських  моряків, захоплених РФ 25 листопада в районі Керченської протоки, з вимогою надати їм медичну допомогу та перемістити до медичних закладів. Про це у понеділок, 18 лютого, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

 

Зокрема, міністр сказав, що заяву з вимогою дотримуватись 39 правила, (заборона вчиняти дії, які можуть призвести до завдання непоправної або суттєвої шкоди життю та здоров'ю) передали ЄСПЛ у п'ятницю. Мін'юст вимагає щоб українським морякам надали медичну допомогу і перевели в медичні заклади.

 

"Ми вимагаємо, щоб цими медичними закладами були установи України", - додав Петренко. Він також уточнив, що дана заява подана до ЄСПЛ додатково "до 5 великих міждержавних справ до Росії".

 

На сьогодні у провадженні Європейського суду з прав людини перебуває 5 справ України проти Росії, а саме: "Україна проти Росії (щодо Криму)" щодо порушень прав людини на території АР Крим внаслідок анексії РФ; "Україна проти Росії (щодо Донбасу)" щодо порушень прав людини на окремих територіях Донецької та Луганської областей; "Україна проти Росії" стосовно фактів викрадення на території Донецької та Луганської областей дітей-сиріт та дітей-інвалідів представниками терористичних угруповань "ДНР" та "ЛНР" та їх незаконного переміщення на територію Росії; "Україна проти Росії" щодо порушення Росією прав українських політичних в’язнів та "Україна проти Росії" щодо захоплених українських моряків.

 

Як повідомляли, судове засідання апеляційної інстанції Московського міського суду щодо чотирьох українських моряків завершилось зняттям справи з розгляду за процесуальною підставою. 

 

Як повідомляли, Московський міський суд у середу, 13 лютого, відхилив апеляційні скарги захисту на рішення Лефортовського суду щодо продовження терміну арешту до 24 квітня ще вісьмом українським військовополоненим морякам, а саме: Денису Гриценку, Андрію Драчу, В’ячеславу Зінченку, Михайлу Власюку, Богдану Небилиці, Юрію Без’язичному, Юрію Будзилу і Сергію Чулібі.

 

12 лютого Московський міський суд відхилив апеляційні скарги на рішення Лефортовського суду щодо продовження арешту Євгенію Семидоцькому, Андрію Оприско, Роману Мокряку та Сергію Цибізову. 7 лютого  під вартою залишили Володимира Терещенка, Сергія Попова, Богдана Головаша та Андрія Шевченка.

 

Таким чином, суд у Москві визнав законним продовження строку арешту 16 з 24 українських моряків, яких РФ незаконно затримала в Керченській протоці. 

 

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

схожі новини