Новини 2019-02-18 18:43

У СБУ назвали прізвища замовників підпалу храмів УПЦ МП в Україні

Названі чоловіки перебувають у загальнодержавному розшуку за підозрою вчинення кримінальних правопорушень.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак назвав прізвища замовників підпалу храмів Української православної церкви Московського патріархату в Україні, зокрема в Запоріжжі 16 лютого. Відповідну інформацію голова СБУ  озвучив у понеділок, 18 лютого, під час брифінгу.

 

Грицак зазначив, що одним із замовників цього злочину є "колишній головний редактор одного із запорізьких інтернет видань Артем Тимченко. У 2014 році Тимченко виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області, де переховується від правоохоронних органів та, за нашими даними, тісно співпрацює з МДБ так званої "ДНР". Іншим замовником є "колишній житель Запоріжжя, член незаконних збройних формувань терористичної організації "ДНР" на прізвисько "Сармат" - його звуть Андрій Кузьменко". 

 

За словами голови СБУ, обидва перебувають у загальнодержавному розшуку за підозрою вчинення кримінальних правопорушень.

 

Як сказав Грицак, встановлено і задокументовано причетність указаних осіб до організації ще двох спроб підпалу культових споруд УПЦ МП, які мали місце у Запоріжжі 6 та 11 лютого. При цьому на брифінгу були продемонстровані фото людей, яких Грицак назвав замовниками. За його словами, учасники підпалів мали зробити "відповідні написи" після скоєння злочину, зокрема свастику. 

 

Нагадаємо, Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що напади на культові споруди Української церкви Московського патріархату організовані спецслужбами Російської Федерації.