Новини 12:51

"Біла балаклава". СБУ розкрила новий план Росії щодо зриву виборів в Україні

У спецслужбі заявили, що провели обшуки в трьох активних учасників групи на підтримку нардепа Надії Савченко.

Служба безпеки України розкрила новий план РФ, проект так званої організації "Біла балаклава",  щодо дестабілізації ситуації та зриву виборів в Україні, 18 лютого був затриманий Євген Моренць, який знімав відео від імені зазначеного радикального об'єднання.  Про це на брифінгу повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

 

За його словами, спецслужби РФ планували через проект "Біла балаклава" (діє за вказівкою з Москви з осені 2018 року) організацію протестів в Україні відразу після виборів президента 31 березня. У СБУ наголосили, що провокації планувалося незалежно від того, хто з кандидатів вийде у другий тур. Як зазначається, акції повинні були привести до невизнання виборів і насильницького повалення влади.

 

У спецслужбі також заявили, що провели обшуки в офісі та за місцем проживання трьох активних учасників групи на підтримку нардепа Надії Савченко. У СБУ вважають, що вони були на зв'язку з агентом спецслужб РФ Миколою Дульським, який ховається в Росії.

 

"Він (Моренць – Ред.) активний прихильник і соратник Савченко ... У контексті розмов (на продемонстрованому на брифінгу відео – Ред.) Є, що" я свідомо вийшов з групи, щоб ми не асоціювалися з нею", – заявив Кононенко.

 

 

У СБУ вважають, що вони були на зв'язку з агентом спецслужб РФ Миколою Дульським, який ховається в Росії. Так, згідно з повідомленням, координацію діяльності Моренця здійснював саме Дульський, котрий повинен був забезпечити контакт "Білої Балаклави" та осіб з діючими в Україні законспірованими групами.

 

"На виконання вказівок Дульського "Біла Балаклава", зокрема, вербував спільників, доводив їм плани щодо майбутнього захоплення адмінбудівель органів державної влади. Він усвідомлював необхідність провокування кровопролиття і майбутні людські жертви серед протестувальників. Як один з основних об’єктів вивчалась можливість захоплення будівлі Верховної Ради України. Моренець за вказівкою Дульського та його "ефесбешних кураторів" готувався також використати "в темну" активістів патріотичних структур для фізичного захоплення і позбавлення повноважень керівників органів державної влади та правоохоронних структур. План передбачав організацію мирного мітингу з метою провокування сутичок з правоохоронцями, яких "зі спини" повинні атакувати "бойові групи", – йдеться в повідомленні.  

 

У СБУ додали, що Моренець з іншим співучасниками втягував в незаконну діяльність керівників громадських об'єднань і окремих активістів з різних регіонів України з метою "спровокувати їх на організацію масових протестів відразу після завершення голосування 31 березня нібито через фальсифікації".

 

"Задум кураторів з РФ  ‒ непризнання виборів "народом", скликання "Віче", висування вимог до влади, які не можуть бути виконані", ‒ зазначив Кононенко.

 

Заступник голови СБУ спрогнозував, що сутички мали стати каталізатором до вчинення державного перевороту.

 

Датою переходу до активних заходів обрали 31 березня 2019 року ‒ день голосування на виборах президента України.

 

"Одразу після закриття виборчих дільниць під гаслами "фальсифікації" результатів волевиявлення громадян планувалось оголосити проведення "Віче" у Києві та регіонах, а також спровокувати людські жертви для радикалізації та мобілізації суспільства. За задумом російських спецслужб ситуація "некерованого хаосу", забезпечить формування в очах Заходу образу України як території анархії, створення так званих "паралельних" органів влади, які б сприяли реваншу проросійських сил у нашій державі, формування сприятливих умови для активізації сепаратистських тенденцій в регіонах та підстави для відкритого військового вторгнення ЗС РФ на українську територію", – резюмували в СБУ.

 

Нагадаємо, 19 лютого Служба безпеки України повідомила, що Росія готує силовий сценарій втручання в українські вибори в 2019 році. 

схожі новини