Новини 2019-02-21 11:37

Демократи готуються представити резолюцію для зупинки рішення Трампа про НС в США

Документ збираються президентувати 22 лютого.

Демократи Палати представників Конгресу Сполучених Штатів планують подати резолюцію, націлену на блокування оголошення президентом Дональдом Трампом надзвичайного стану на південно-західному кордоні. Про це повідомляє Time.

 

Документ демократи збираються презентувати у п'ятницю, 22 лютого.

 

За даними видання Time, це може створити голосування повного складу Палати до середини березня.

 

"Проходження документа через Демократичну партію здається імовірним. Потім ця міра буде представлена у контрольованому республіканцями Сенаті, де може бути достатньо голосів від Республіканської партії для схвалення", - повідомляє журнал.

 

Нагадаємо, Конгрес США допрацював законопроект про бюджет, який не передбачає виконання вимоги Трампа про виділення $ 5,7 мільярда на будівництво стіни на кордоні з Мексикою, однак може дозволити уникнути "шатдауну". 

 

26 січня Трамп підписав законопроект при тимчасове припинення шатдауну на 3 тижні - до 15 лютого.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада 2018 року Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.