Новини 2019-02-21 13:07

Денісова прокоментувала спільний візит Москалькової і Карпачової до полонених моряків

Крім того, омбудсмен закликала сприяти негайному вирішенню питання стосовно обміну 25 громадян України на 25 громадян РФ.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова висловила рішучий протест та звернулася до російського омбудсмена Татьяни Москалькової стосовно її спільних візитів з Ніною Карпачовою до поранених українських військовополонених моряків. Про це Денісова повідомила у четвер, 21 лютого, у Facebook.

 

Українська омбудсмен зауважила, що упродовж тривалого часу вона неодноразово зверталася до Москалькової з проханням надати дозвіл на здійснення відвідування затриманих моряків. Однак Денісовій повідомили, що прийняття відповідного рішення належить до компетенції Федеральної служби безпеки Росії та Федеральної служби виконання покарань Росії.

 

"Водночас, російською стороною було допущено до українських моряків Ніну Карпачову, яка на відміну від мене не уповноважена представляти інтереси України у відносинах у сфері захисту прав людини між нашими державами", - наголосила Денісова.

 

Крім того, омбудсмен підтвердила готовність української сторони забезпечити безперешкодний доступ до установ, що перебувають у віданні Державної кримінально-виконавчої служби України, для відвідання Москальковою затриманих громадян РФ за умови синхронного доступу до ув’язнених громадян України в Росії та на Кримському півострові.

 

Зокрема, Денісова закликала сприяти негайному вирішенню питання стосовно обміну 25 громадян України на 25 громадян РФ.

 

"Ми готові провести обмін у найкоротший термін", - підсумувала омбудсмен.

 

Як повідомляли, у пораненого військовополоненого моряка Василя Сороки, захопленого РФ в районі Керченської протоки, не спадає набряк руки нижче рани, функції кількох пальців не відновлюються. 

 

Раніше Уповноважена з прав людини у Російській Федерації Татьяна Москалькова заявила про початок «поглибленого медичного обстеження» утримуваних у московському СІЗО "Лефортово" поранених українських моряків. 

 

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня. Команда захисту полонених моряків подала апеляції на відповідне рішення суду. Наразі Московський міський суд визнав законним продовження строку арешту 20 з 24 українських моряків, яких РФ незаконно затримала в Керченській протоці. 

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

схожі новини