Новини 2019-02-21 15:46

Російська омбудсмен пояснила, чому Карпачову пустили до українських моряків

Москалькова зазначила, що Ніна Карпачова є представником міжнародного правозахисного співтовариства та віце-президентом Європейського інституту омбудсменів.

Уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москалькова у четвер, 21 лютого, звернулася до українського омбудсмена Людмили Денісової з листом, у якому пояснила статус допущеної до українських моряків у СІЗО "Лефортово" Ніни Карпачової. Відповідний лист розмістила прес-служба Москалькової.

 

«Як Вам відомо, пані Карпачова є не тільки громадянкою України, але і представником незалежного міжнародного правозахисного співтовариства, віце-президентом Європейського інституту омбудсменів, діяльність якого довела свою ефективність і спрямована виключно на просування і захист прав і свобод людини і громадянина. Раніше затриманих відвідував консул України, а також їхній адвокат, які мали можливість ознайомитися з умовами їхнього тримання і впевнитися в задовільному стані їхнього здоров’я», – написала Москалькова.

 

Російські інформагенції також повідомляють про скасування запланованої на 21 лютого в Греції офіційної зустрічі Москалькової та Денісової, але водночас вказують, що сторони неформально зустрілися на заході, присвяченому 20-річчю омбудсмена Греції, і "висловили взаємні прохання про допомогу громадянам Росії і України, які перебувають у колоніях і тюрмах".

 

Як повідомляли, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова висловила рішучий протест та звернулася до російського омбудсмена Татьяни Москалькової стосовно її спільних візитів з Ніною Карпачовою до поранених українських військовополонених моряків. 

схожі новини