Новини 2019-02-21 18:26

Денісова провела неофіційну зустріч з Москальковою у "коридорі парламенту Грецької Республіки"

Під час розмови були обговорені питання здоров'я поранених моряків та політв'язнів, а також - обмін ув'язненими.

Уповноважена Верховною Радою з прав людини Людмила Денісова у четвер, 21 лютого, поспілкувалася з російським омбудсменом Татьяною Москальковою у стінах парлементу Грецької Республіки. Про це Денісова повідомила у Facebook.

 

Омбудсмен зазначила, що попередньо були домовленості про офіційну зустріч у Греції, але російською стороною так і не було погоджено час. 

 

"Тому я вимушена була зупинити російського Омбудсмана просто в коридорі будівлі Парламенту Грецької Республіки", - зазначила Денісова.

 

 

 

Під час розмови були обговорені питання щодо медичної допомоги пораненим військовополоненим морякам та призначеного їм РФ обстеження.

 

"Я наголосила, що обстеження – це не лікування. Василь Сорока, Андрій Ейдер та Андрій Артеменко потребують негайної госпіталізації та кваліфікованої допомоги лікарів, а не поверхневих оглядів", написала Денісова.

 

Крім того, українська омбудсмен зауважила про погіршення стану здоров’я Павла Гриба та Едема Бекірова. Зокрема, вона наголосила, що їх досі не забезпечено повноцінним лікуванням, незважаючи на наявність медичних висновків про надкритичний стан здоров’я.

 

Також під час зустрічі омбудсменів було порушено тему обміну ув’язненими. Москалькова повідомила, що в неї немає для цього мандату.

 

"Водночас, я нагадала їй, що Представником РФ в Трьохсторонній контактній групі Борисом Гризловим на останньому засіданні ТКГ зазначено, що саме Москалькова має займатися цим питанням", - підкреслила Денісова.

 

Блокування процесу обміну та ненадання відповіді з цього питання Україні засвідчує, що російській стороні не цікава доля своїх громадян. Все це вкотре підтверджує, що РФ не має бажання дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина, підсумувала Уповноважена з прав людини в Україні.

 

Як повідомляли, Уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москалькова у четвер, 21 лютого, звернулася до українського омбудсмена Людмили Денісової з листом, у якому пояснила статус допущеної до українських моряків у СІЗО "Лефортово" Ніни Карпачової. 

схожі новини