Новини 2019-02-21 19:58

Політв'язня Клиха перевели на планове лікування у Челябінськ - правозахисниця

Попередньо Клих знаходився у Магнітогорській тюремній психоневрологічній клініці, де він відмовився від лікування.

За інформацією російської правозахисниці Тетяни Щур, український політв'язень в Росії Станіслав Клих переведений в Челябінськ «на планове лікування». Про це правозахисниця розповіла у четвер, 21 лютого, передає Укрінформ.

 

«Станіслав Клих знаходиться на плановому лікуванні в ЛВУ-3 (лікувально-виправної установи - ред.) в Челябінську. Туди він був направлений з Магнітогорської тюремної психоневрологічної клініки, де він відмовився від лікування. Ставлення в ЛВУ-3 йому минулого разу сподобалося. Але це за контрастом з в'язницею і ОПЛ (Обласна психіатрична лікарня в Магнітогорську - ред.)», - розповіла Щур.

 

Вона уточнила, що в даний час немає можливості направити до Клиха адвоката правозахисної організації, оскільки той зайнятий іншим процесом на виїзді. Однак, на думку правозахисниці, зараз слушний час, щоб український омбудсмен Людмила Денісова зробила запит свого колеги в РФ і та направила до Клиха представників челябінської Громадської спостережної комісії.

 

«Тоді отримали б картинку, як було з Кольченком після відвідування УПК», - резюмує Щур.

 

Як повідомляли, у Росії лікарі не підтвердили діагноз про рак у незаконно засудженого українця Станіслава Клиха.

 

17 грудня в Росії незаконно засуджений українець Станіслав Клих у листі повідомив, що стан його здоров'я є критичним, також політв'язень підозрює, що в нього гангрена та рак. Згодом мати у Станіслава Клиха повідомила, що стан здоров’я її сина погіршується, а саме: політв'язень скаржиться на сильний біль у серці, нирках, печінці, має проблеми з ногами та підозрює ймовірне захворювання на рак шкіри. 

 

Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

схожі новини