Новини 10:59

У Венесуелі Гуайдо підписав перший президентський указ

Гуайдо наказав відкрити всі кордони для доставки гуманітарної допомоги до Венесуели.

 

Опозиційний лідер Венесуели і самопроголошений президент Хуан Гуайдо підписав перший президентський указ, щоб розблокувати постачання гуманітарної допомоги до країни. Про це він написав у своєму мікроблозі у Twitter.

 

Зокрема, Гуайдо наказав відкрити всі кордони для доставки гуманітарної допомоги до Венесуели.

 

"Як головнокомандуючий збройними силами я підтверджую рішення, щоб гуманітарна допомога потрапила на територію Венесуели, і наказую різним елементам, щоб вони діяли у відповідності з цією інструкцією", - йдеться в указі.

 

Додамо, що з того моменту, як Хуан Гуайдо оголосив себе президентом Венесуели, на його бік перейшли 11 венесуельських дипломатів в США. Крім того, раніше стало відомо, що американські активи і рахунки Венесуели, в тому числі банківські рахунки посольств і консульств, заморожені.

 

Нагадаємо,  Єврокомісія виділила гуманітарну допомогу Венесуелі у розмірі п'ять мільйонів євро для допомоги тим, хто найбільше постраждав від серйозної соціально-економічної кризи. 

 

Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро відхилив ультиматум європейських країн щодо призначення дострокових виборів президента, після того, як Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.

 

31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.

 

Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.