Новини 2019-02-24 16:42

В ПАРЄ підготували новий план повернення російської делегації - депутат

Борислав Береза заявив, що РФ зі своїми лобістами будуть використовувати "не тільки слова переконання, а й усі види мотивації".

У Парламентській асамблеї Ради Європи планують зміну режиму санкцій проти Росії, щоб повернути її делегацію. Про це повідомив член української делегації в ПАРЄ, нардеп Борислав Береза у Facebook.

 

Зокрема, він відзначив, що 28 лютого в ПАРЄ на президентському комітеті планують обговорити чотири теми для спільної роботи з Комітетом міністрів (КМРЄ), три з яких насправді э прикриттям для реформи санкційного механізму, який використовується щодо РФ.

 

За цим планом в березні регламентний комітет ухвалить рішення і повернеться до доповіді бельгійського політика від партії "Зелених" Петри Де Суттер, яка передбачає можливість послабити дію санкцій ПАРЄ проти Москви.

 

 

Своєю чергою, на квітневу сесію відомий своїми проросійськими поглядами член Асамблеї Тіні Кокс внесе свою доповідь "Про майбутнє Європи", де буде пропозиція застосувати спрощену процедуру внесення змін до статуту Ради Європи, щоб дозволити подавати повноваження в ПАРЄ не тільки в січні, а й протягом усього року, наприклад, в червні. Процедура передбачає паралельне застосування одного і того ж рішення КМРЄ і ПАРЄ.

 

І вже в травні Комітет міністрів повинен зібратися на рівні міністрів і підтримати цю ідею, прийнявши рішення. Відразу після цього планують зібрати екстраординарну сесію ПАРЄ і прийняти таке ж, але своє рішення.

 

"І відразу після цього Росія, за підтримки Ягланда, в червні подає повноваження і голосують за генсека. В результаті згідно з цим підступним планом Росія, не виконавши жодної резолюції ПАРЄ, продовжуючи вбивати українців на Донбасі, продовжуючи утримувати українських військовополонених моряків, захоплених в Азові, і наших громадян, захоплених в ОРДЛО, продовжуючи анексію Криму і окупацію Донбасу, отримає можливість повернутися в ПАРЄ", - наголосив Береза.

 

Щоправда, за його словами, для реалізації цього плану лобістам необхідно "нейтралізувати" українську делегацію і вони розраховують, що після президентських виборів вона приїде в Страсбург ослабленим складом.

 

Також Береза вважає, що Росія зі своїми лобістами будуть використовувати "не тільки слова переконання, а й усі види мотивації".

 

Нагадаємо, 24 січня ПАРЄ прийняла українську резолюцію щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці. 

схожі новини