Новини 19:55

"Час для мобілізації". Опозиційні партії Польщі оголосили про об'єднання для протистояння ПіС

Глава Польської селянської партії заявив, що таке об'єднання - це найбільша коаліція в історії Польщі.
Лідери п’ятьох опозиційних сил Польщі підписали декларацію про створення єдиної Європейської коаліції на вибори до Європейського парламенту. Про це повідомляє польський портал dorzeczy.pl.
 
 
Зокрема,  до коаліції увійшли Громадянська платформа (PO), Польська селянська партія (PSL), “Cучасна” (N.), Союз демократичних лівих сил(SLD) та партія Зелених.
 
 
Так, у прес-конференції взяли участь Ґжеґож Схетина, Владислав Косіняк-Камиш, Катажина Любнауер, Володимир Чарзасти та Малгожата Трач.
 
 

"Ми побудували широку Європейську коаліцію з групами і людьми, які хочуть зупинити повзучий Polexit. Час для мобілізації. Це буде важливий вибір. 26 травня ми повинні проголосувати за сильну Польщу в сильному Європейському Союзі", - заявив глава Громадянської платформи Ґжеґож Схетина. 

 

 

 

 

Разом з тим,  Схетина також згадав конференцію правлячої партії "Право і справедливість" в суботу.

 

"Ми бачили там агресію, страх і паніку. Ми бачимо, як вони бояться невдачі. Ми нічого не чули про ЄС. Тільки набір обіцянок і чиста політична корупція", - оцінив він.

 

Водночас глава Польської селянської партії Косіняк-Камиш підкреслив, що коаліція, яка була сформована сьогодні, це найбільша коаліція в історії Польщі.

 

"Це відповідь на заклик поляків, вони повторювали його нам на кожній зустрічі", - зазначив він.

 

"Для всіх, хто мріє про кращу Польщу та Європу, ця велика коаліція - це надія. Ми не робимо цього проти когось, а для Польщі та поляків, для більшого бюджету ЄС для Польщі, для дешевої зеленої енергії, вищих субсидій для фермерів, - додав Косіняк-Камиш.

 

Крім того, під час прес-конференції очільник Союзу демократичних лівих сил Чарзасти пояснив, що ніколи не погодиться сказати, що війна з ультраправою партією "Правл і справедилвість" не є його війною.

 

"Тому що це моя війна - як і всіх тих, хто бореться з порушенням Конституції ПіС, з пониженням ролі Польщі в Європі, з ударами польської дипломатії", - наголосив він.

 

"Ми представляємо всі проєвропейські групи в Європарламенті. Саме тому ми робимо перший крок до повернення позиції Польщі в ЄС. 26 травня поляки надішлють послання до Європи. Польща продовжуватиме бути лідером об'єднаної Європи!", - сказала лідерка партії Зелених  Малгожата Трач.

 

Нагадаємо, опитування Центру дослідження громадської думки показало, що Європейська коалція, яка складається з польських опозиційних партій, можуть отримати найбільшу кількість членів Європарламенту від країни. 

схожі новини