Новини 2019-02-25 11:42

В Одеський порт зайшов американський ракетний есмінець Donald Cook

За попередньою інформацією, корабель пробуде в Одесі до 27 лютого, включно.

В Одеський морський порт у понеділок, 25 лютого, увійшов американський ракетний есмінець USS Donald Cook (DDG75). Корабель пришвартувався до причалу №16 морського вокзалу порту.

 

Згідно з повідомленням командування 6-го флоту США, есмінець прибув у рамках операції «Атлантична рішучість». Мета візиту - зміцнення взаємодії з союзниками і партнерами по НАТО, проведення операції із забезпечення безпеки на морі і стабільності в регіоні.

 

 

 

Есмінець увійшов до акваторії Чорного моря ввечері 19 лютого і вже взяв участь у маневрах з фрегатом TCG Fatih (F242) Військово-морських сил Туреччини. Передбачається, що подібні навчання будуть проведені й з кораблями Військово-морських сил ЗС України.

 

 На борту есмінця - до 56 крилатих ракет Томагавк» з дальністю дії 1,6 тис. км. Корабель також оснащений системою протиракетної оборони «Іджіс». Згідно з повідомленнями російських інформагентств, після заходження Donald Cook в Чорне море в Національному центрі управління обороною РФ повідомили, що російські військові відразу почали відстежувати просування есмінця. «Безпосередній контроль за його діями здійснюють малий ракетний корабель «Орехово-Зуєво» і розвідувальний корабель «Іван Хурс», - повідомили у центрі.

 

За попередньою інформацією, Donald Cook пробуде в Одесі до 27 лютого, включно. 

 

Як повідомляли, американський есмінець USS Donald Cook увійшов у Чорне море для проведення спільних з Україною та іншими союзниками навчань.

 

схожі новини