Новини 2019-02-25 14:59

З'явились подробиці затримання голови Генштабу ЗСУ часів Януковича, якого підозрюють у державній зраді

Наразі Володимир Замана доправлений до Печерського районного суду для обрання йому міри запобіжного заходу.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив подробиці затримання екс-начальника Генштабу Збройних сил України Володимира Замани, якому вручили підозру у державній зраді. Відповідну інформацію Луценко оприлюднив у понеділок, 25 лютого, у Facebook.

 

Луценко зазначив, що у врученій підозрі говориться, що в період 2012-2014 років Замана особисто скоротив склад Збройних сил України більше, ніж передбачалося Законом, розформував 70 військових частин і з’єднань, у тому числі - зенітні ракетні бригади і дивізіони, 19 авіаційних частин, а бригаду тактичної авіації звів до ескадрильї.

 

За словами Головного військового прокурора Анатолія Матіоса, розформування цих військових частин і підрозділів фактично позбавило ППО всю державу, у тому числі Військово-повітряні сили, які є основною ударною силою у будь-яких військових конфліктах.
 

Крім того, у роки головування Замани відбулося знищення військових комісаріатів, що заблокувало мобілізацію в 2014 році. Реформа структури ЗСУ фактично готувала анексію Криму та "Новоросії".

 

Також генеральний прокурор наголосив, що саме Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово - Морських сил ( майбутньому зраднику адміралу Ільїну) всі частини тактичної групи "Крим" ЗСУ, що фактично паралізувало опір українських військовослужбовців у час російської агресії.

 

Зазначається, що це вже четверта підозра вищим військовим керівникам за державну зраду.

 

Наразі, екс-начальник Генштабу ЗСУ Володимир Замана, якому вручено підозру у державній зраді (ч.1 ст.111 КК України), доправлений до Печерського районного суду (вул. Хрещатик) для обрання йому міри запобіжного заходу. Початок засідання о 15.00, суддя В.Підпалий. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у Facebook.

 

Як повідомляли, колишнього голову Генерального штабу Збройних сил України Володимира Заману затримали правоохоронці.

схожі новини