Новини 2019-02-25 19:59

Денісова у Швейцарії захищатиме права українських військовополонених

Зазначається, що в рамках 40-ої сесії Ради ООН проходитиме дискусія щодо порушення прав українських військовополонених та політичних заручників Російської Федерації.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відбула до Швейцарії, де візьме участь у дискусії щодо порушення прав українських військовополонених та політичних заручників РФ. Про це у понеділок, 25 лютого, Денісова повідомила у Facebook.

 

"Відлітаю до Швейцарії, де в рамках 40-ої сесії Ради ООН братиму участь у дискусії щодо порушення прав українських військовополонених та політичних заручників Російської Федерації. Буду й надалі наполягати на тому, що трьом пораненим морякам потрібне кваліфіковане лікування, а не поверхневе обстеження. РФ має поводитись із військовополоненими у повній відповідності з їхнім статусом та звільнити усіх згідно Женевської конвенції 1949 року", - йдеться у дописі.

 

За словами Денісової, у неї незмінна позиція щодо українських політв’язнів.

 

"Понад 70 громадян України досі ув’язнені на території Росії та тимчасово окупованого Криму. Їм не надається необхідна медична допомога та відсутні належні умови перебування. Це є порушенням норм міжнародного гуманітарного права", - написала вона.

 

Також, як зазначила омбудсмен, вона виступить із двома заявами на інші теми. "Перша стосується впливу зовнішнього боргу та інших пов'язаних з ним міжнародних фінансових зобов'язань держав на повну реалізацію всіх прав людини, зокрема економічних, соціальних і культурних прав. Друга присвячена темі тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видах поводження і покарання", - пояснила Денісова.

 

Як повідомляли, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у четвер, 21 лютого, підписала меморандум про співпрацю з омбудсменом Грецької Республіки Андреасом Поттакісом.

схожі новини