Новини 2019-02-26 16:34

НАБУ проаналізує інформацію щодо корупції в оборонній сфері

У Бюро зазначили, що підприємства, про які йдеться в журналістському розслідуванні, вже є об'єктами розслідувань.

Детективи Національного антикорупційного бюро проаналізують інформацію про факти корупції в оборонній сфері, викладену в журналістському розслідуванні, та нададуть їй належну оцінку. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

 

Водночас у Бюро зазначили, що підприємства, про які йдеться в матеріалі, вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які тривають. Загалом детективи розслідують корупцію на близько 15 підприємствах оборонно-промислового комплексу в межах декількох десятків кримінальних проваджень. По одному з таких підприємств — Львівському бронетанковому заводу — розслідування завершено і з липня 2018 року справа слухається в суді.

 

У НАБУ зауважили, що розслідування корупційних схем в оборонній сфері складні і мають свою специфіку, яка відрізняє їх від решти корупційних злочинів:

 

— часто закупівлі товарів здійснюються за закритими процедурами, без проведення конкурентних торгів, за відсутності чітко встановленої процедури визначення ціни закупівлі та переможця;

 
— частина документів, у тому числі тих, які можуть бути доказами, мають гриф секретності;


— відсутній ринок товарів військового та подвійного призначення, що ускладнює проведення товарознавчої експертизи, визначення ринкової ціни, на підставі якої можна стверджувати про збитки, завдані корупційними схемами;


— з’ясування обставин вчинення злочину потребує отримання інформації з-за кордону, що триває від півроку і більше.

 

Нагадаємо, журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили інформацію про те, що  особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки. За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки. Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.

 

Президент України Петро Порошенко 26 лютого підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) на час проведення розслідування.