Новини 2019-02-26 17:49

Україна направила до Гааги докази використання Росією цивільного населення у Криму як "живого щита"

Відповідно до ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду такі дії слід кваліфікувати як окремий різновид воєнних злочинів.

Прокуратура Автономної Республіки Крим передала до Міжнародного кримінального суду нове повідомлення стосовно використання російськими військовими цивільного населення під час захоплення об'єктів на території півострова Крим у 2014 році. Відповідна інформація у вівторок, 26 лютого, була оприлюднена на сайті відомства.

 

"Відповідно до ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду такі дії слід кваліфікувати як окремий різновид воєнних злочинів", - цитує прес-служба заступника прокурора АР Крим Ігоря Поночовного.

 

Під час підготовки повідомлення було встановлено, що сили РФ умисно переміщували цивільне населення до об’єктів Збройних Сил України, перебуваючи за спинами людей в момент блокування та захоплення цих об’єктів. У таких умовах українські військові не могли застосувати зброю для захисту від нападу. Йдеться про не менше 10 військових об’єктів Збройних сил України із залученням не менше 1 тисячі цивільних осіб.

 

Такі "живі щити" складали 4 категорії цивільних осіб, серед яких були кримчани як з проросійськими так і проукраїнськими поглядами, особи, яких перемістили з території РФ для участі в окупації півострова, представники "казачества" та так званої "Кримської самооборони".

 

Показовим є захоплення воєнно-морської бази у смт. Новоозерному, під час якого було задіяно не менше 300 осіб, серед яких були чоловіки та жінки, підлітки та люди похилого віку.

 

Зазначається, що це вже шосте подання інформаційного повідомлення до МКС прокуратурою АР спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини і Регіональним центром з прав людини з 2016 року.

 

Нагадаємо, п'ять років тому, 26 лютого 2014 року, у Сімферополі відбувся багатотисячний мітинг кримських татар і проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму. 

схожі новини