Новини 2011-05-17 07:20

Арештант Харківського СІЗО наклав на себе руки через знущання

У Харківському СІЗО стався вже другий суїцид за 10 днів. 38-річному жителю Кременчука Сергію Литвину загрожувало більше 10 років в'язниці, однак він не дочекався вироку.

За даними працівників СІЗО, близько півроку тому Литвина з подільниками затримали за підозрою у крадіжках. У грудні його привезли в СІЗО, а навесні він почав скаржитися правозахисникам на тортури співробітників УБОЗу, які періодично вивозили йогона допити.

«Мені зв'язали ноги скотчем, наручники були застебнуті ззаду і почали катувати електричним струмом, пристебнувши до вух клеми, перекрили дихання, стискали при цьому статеві органи. При останньому підході мене винесли в туалет і випорожнювалися по-маленькому мені на голову. Якщо все буде продовжуватися, покінчу життя самогубством!»- писав Литвин.

Чоловік здійснив п'ятьспроб покінчити життясамогубством, однак остання стала фатальною. У СІЗО стверджують, що медики наклали на порізану артерію Литвина шви, але у п'ятницю він їх розірвав, зупинити кровотечу реаніматологи не змогли.

Начальник СІЗО Валерій Пісклов вважає, що Литвин хотів уникнути відповідальності. «Не хотів виїжджати на слідчі дії, щоб не пред'явили звинувачення, не брати участь у процесуальних діях», - заявив Пісклов.

Через 10 днів у прокуратурі повинні вирішити, чи був факт тортур.

Нагадаємо, наприкінці березня Харківська правозахисна група з посиланням на свої дані заявила, що в установах правоохоронних органів з початку цього року загинуло 15 осіб.

Зокрема, два випадки були зафіксовані у Лозівському міському управлінні міліції, звідки двоє людей вистрибнули з вікон у січні.

Натомість у середині квітня міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявив, що з початку 2011 року в міськрайорганах міліції зафіксовано 13 смертей, і всі затримані померли з незалежних від правоохоронців причин. При цьому Могильов зазначив, що критики міліції беруть дані про злочини в правоохоронних органах зі стелі, а тому реагувати на огульні зауваження не має сенсу.

Вже у травні координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко повідомив, що кількість випадків катування затриманих у міліції минулого року зросла на 186 тисяч.