Новини 2019-02-27 15:36

Луценко прокоментував розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері

Водночас глава ГПУ підтвердив, що деталі для армії завозять контрабандою з РФ, назвавши відповідні дії "прийнятними".

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що його відомство ще з 2016 року веде розслідування про розкрадання в оборонній сфері. Про це він повідомив у середу, 27 лютого, на брифінгу.

 

"Генеральна прокурора України проводить ще з 2016 року слідство по багатьом підприємствам-поставникам на підприємства оборонного комплексу", – наголосив він.

 

Водночас Луценко підтвердив, що деталі для армії завозять контрабандою з Росії, назвавши відповідні дії "прийнятними".

 

"Велика кількість вузлів та агрегатів виробляється виключно в Російській Федерації і не може бути відтворена без мільярдних капіталовкладень на будь-яких підприємствах, будь-якої частини світу. Йдеться, звичайно, про колишні СРСР-кі взірці техніки, вузли та агрегати, які виробляються на їхній території. Останні роки більшість із цих запчастин український оборонпром отримує від волонтерів та підприємців, які контрабандним способом доставляють їх з території Російської Федерації. У часи війни, для воюючої країни, я вважаю це прийнятним", – зазначив він, додавши, що неприйнятним та аморальним вважає "наживу на такому бізнесі".

 

Також глав ГПУ заявив, що на початку 2017 в ході обшуків у ТОВ "Оптимумспецдеталь" були вилучені докази про можливість розкрадань держкоштів в особливо великих розмірах. Своєю чергою, ДФС провела податкову перевірку всіх контрагентів "Оптимумспецдеталі" та ТОВ "Ренал".

 

"Підприємства військового комплексу, а також завод "Кузня на Рибальському", який готував певні вироби для підприємств оборонпрому отримували від Оптимумспецдеталі та ТОВ "Ренал" продукцію в основному походженням із країни агресора, яка була доправлена в неустановлений слідством спосіб", – розповів генпрокурор.

 

Крім того, ДФС перевірила 10 з близько 30 контрагентів зазначених двох підприємств та встановила, що збитки до державного бюджету становлять близько 22 млн грн. Луценко резюмував, що слідство вже вийшло на фінальну стадію процесуальних дій.  

 

Читайте також: Розслідування розкрадань в Укроборонпромі: зрада чи змова?

 

Нагадаємо, журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили інформацію про те, що  особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки. За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки. Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.

 

Президент України Петро Порошенко 26 лютого підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) на час проведення розслідування. 

 

26 лютого близько 200 активістів "Національного корпусу" приїхали в Козин Київської області до будинку Ігоря Гладковського - сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Обидва є фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.

схожі новини