Новини 09:08

Die Welt: Принаймні третина празьких дипломатів — представники ГРУ Росії

Також є «нелегальні резиденти», які живуть у Чехії потай.

Принаймні третина празьких дипломатів — представники Головного розвідувального управління Російської федерації, крім того, є «нелегальні резиденти», які потай живуть у країні. Про це пише німецьке видання Die Welt.

 

«…Принаймні третина празьких дипломатів — представники ГРУ, російської військової розвідки. Окрім того, є «нелегальні резиденти», особи, які потай живуть у країні, іноді це навіть чеські громадяни, як показує справа Роберта Рахарджо. Трьом генералам у Чехії ще 2010 року довелося піти у відставку після того, як російський шпигун через одну військову мав контакт із їхніми офісами. Яку інформацію він зміг передати в Москву, досі невідомо». «Росіяни ніколи й не йшли, — йдеться в матеріалі.

 

Як пояснив виданню чеський журналіст-розслідувач Ондржей Кундра Кундра, Чехія найзахідніша з колишнього східного блоку й тому стала першою, де було створено резидентуру КГБ, а після розпаду Радянського Союзу Росія свій персонал не відкликала.

 

Також Die Welt пише, що у 1990-х дипломати використовували власні контакти в чеському діловому світі та політиці й збагачувалися. А сьогодні, після того як Росія знову почала покладатися на засоби спецслужб, ці зв’язки вони використовують для своїх операцій. Саме перед впливом російських громадян на чеську економіку, зокрема на енергетику, а також перед участю у фірмах підставних осіб застерігають у доповіді СБІ.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

схожі новини