Новини 2019-02-28 14:18

Клімкін прокоментував можливість скасування безвізу з ЄС через рішення КСУ щодо статті про незаконне збагачення

Крім того, міністр відзначив, що саме українці страждають від корупції та корупційних схем.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував рішення Конституційного суду, яке передбачає позбавлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, виловивши переконання, що Європейський союз не каратиме українських громадян через відповідне рішення. Про це він повідомив у четвер, 28 лютого.

 

"Впевнений, ЄС не каратиме мільйони українських громадян через це рішення. Врешті-решт, саме українці страждають від корупції та корупційних схем. Трагедія ситуації насправді в тому, що боротьба з корупцією – не просто процес, а конкретний результат, – критично необхідні нам самим. Водночас, це дійсно частина наших зобов’язань перед друзями та партнерами, в тому числі, щодо безвізу. І я вважаю, що зобов’язання існують, щоб їх виконувати", – наголосив Клімкін.

 

Читайте також: Скасування статті про незаконне збагачення. Реакція політиків на рішення КСУ

 

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про скасування статті 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення. 

 

Нагадаємо, 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.

 

12 грудня 2017 року до суду на покарання за незаконне збагачення поскаржились 59 народних депутатів. Їхні інтереси у суді представляв парламентар від "Народного фронту" Павло Пинзеник. Підписи під поданням також поставили Дмитро Колєсніков та Ігор Шурма від "Опозиційного блоку", Максим Поляков і Євген Дейдей від "Народного фронту", Антон Кіссе від "Відродження" та інші.

 

Згідно з розкладом КС, засідання щодо статті 368-2 дійсно мало відбутись 26 лютого.

 

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.