Новини 13:05

Епіфаній розповів, як МП протистоїть переходу своїх парафій до ПЦУ

Епіфаній додав, що 60% громад переходять до ПЦУ разом зі священиками, решта священиків не підтримують рішення своїх прихожан.

У Московському патріархаті фінансово підтримують та забезпечують своїх священнослужителів, які відмовилися переходити до Православної церкви України разом з громадою, також МП були створені загони молодиків для блокування відповідних переходів. Про це повідомив митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній, передає ВВС News Україна.

 

За його словами, 60% релігійних громад переходять до ПЦУ разом зі священиками, решта священиків не підтримують рішення своїх прихожан.

 

"Я вважаю, їм важко здолати певний моральний бар'єр. Якщо вони проповідували до цього часу, що ця структура (УПЦ КП) є неканонічною, неблагодатною, – тобто все те, що пропагувала до цього часу Москва, – то певним священнослужителям дуже складно переступити цю межу, прийняти цю реальність. Зараз в їхні мізки знову вкладають, що після виборів прийде проросійський кандидат, і все повернеться назад. І зараз є реальні докази того, що вони навіть фінансово підтримують таких священнослужителів: якщо він не переходить разом з громадою, то він отримує повне фінансове забезпечення", – пояснив Епіфаній.

 

Крім того, він зазначив, що в МП вигадують певні міфи, щоб захистити свої позиції.

 

"Вони (МП) вигадують певні міфи, щоб захистити свої позиції. Але відбуваються вже незворотні процеси, їх неможливо спинити. Зараз є маса громад, які визначаються, але бояться про це навіть заявити. Ми знаємо, що навіть у місті Києві багато таких громад, які вони (МП – Ред.) інспектують. Вони створили навіть загони молодиків – два, три автобуси в будь-який момент готові під'їхати в ту чи іншу громаду і заблокувати переходи", – додав Епіфаній.

 

Як повідомляли, в Україні понад 400 парафій вирішили перейти з Москвоського патріархату до Православної церкви України.