Новини 2019-03-02 16:14

СБУ затримала керівництво Одеського СІЗО за систематичні хабарі

Зловмисники систематично вимагали від засуджених та їхніх родичів неправомірну вигоду за "пом’якшення" умов відбування покарання.

Працівники Служби безпеки України викрили на систематичних хабарах керівництво Одеського слідчого ізолятора. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

Зокрема, оперативники встановили, що зловмисники систематично вимагали від засуджених та їхніх родичів неправомірну вигоду за "пом’якшення" умов відбування покарання.

 

"Співробітники СБ України з’ясували, що посадовці для тиску на ув’язнених штучно утримували їх у карцері або переводили у камери, де їм погрожували фізичною розправою так звані "смотрящі", які працювали на адміністрацію закладу", - йдеться у повідомленні.

 

Так, під час досудового слідства правоохоронці задокументували факт утримання в карцері одного із підозрюваних, з якого зловмисники вимагали дві тисячі доларів. Його родичі мали перерахувати цю суму на банківську картку.

 

"Попередня перевірка встановила, що тільки за 2018 рік на цю картку було перераховано понад 2,3 мільйона гривень", - додається у повідомленні.

 

Водночас під час проведення санкціонованих обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів справи правоохоронці вилучили банківські картки, мобільні телефони, одну тисячу доларів та 60 тисяч гривень і "документацію, яка підтверджує протиправні дії працівників пенітенціарної системи".

 

 

"Двох зловмисників затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України", - наголошується у повідомленні.

 

Своєю чергою, триває досудове слідство, яке здійснює територіальне управління ДБР, розташоване в місті Миколаїв. Операція проводилась під процесуальним керівництвом військової прокуратури Одеського гарнізону.

 

Нагадаємо, 28 грудня керівник комунального підприємства "Миколаївський міжнародний аеропорт" Михайло Галайко, якого затримали при спробі дати хабара в розмірі 700 тис. грн голові Миколаївської ОДА Олексію Савченку, визнав себе винним.