Новини 2019-03-04 20:30

Суд відмовив у розгляді апеляційних скарг на запобіжний захід Мангеру

Прокурор Петро Боян зазначив, що наразі готується нове клопотання про обрання запобіжного заходу Мангеру.

Апеляційний суд міста Києва у понеділок, 4 березня, відмовив прокуратурі і адвокатам Владислава Мангера, якого підозрюють в замовленні вбивства активістки Катерини Гандзюк, у розгляді апеляційної скарги на запобіжний захід, призначений йому 15 лютого. Про це повідомляє кореспондент Тижня із зали суду.

 

 

На початку судового засідання адвокати Мангера надали суду документи, які підтверджують, що Шевченківський районний суд Києва 4 березня не продовжив запобіжний захід Мангеру. Суд прийняв це до уваги. 

 

У своїй апеляційній скарзі прокуратура просила скасувати заставу Мангеру, переглянути рішення Шевченківського райсуду від 15 лютого та призначити підозрюваному арешт без права застави. Прокуратура також зауважила, що Шевченківський райсуд, арештовуючи Мангера, не оцінював усі наявні докази в їх сукупності. 

 

Водночас, адвокати Мангера подали кілька апеляційних скарг, в одній з яких просили скасувати ухвалу про запобіжний захід. У другій апеляційній скарзі адвокати просили обрати запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою. Аналогічним було також третє клопотання. 

 

Суд, заслухавши сторони, ухвалив рішення: "Ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду Києва від 15 лютого залишити без змін, скарги адвокатів і прокурора лишити без задоволення. Ухвала набирає сили з моменту оголошення і оскарженню не підлягає". Повний текст ухвали суд обіцяє оголосити 11 березня. 

 

"Сьогодні Апеляційний суд фактично надавав оцінку рішенню суду першої інстанції і  не більше. Наразі з Владислава Мангера мають зняти браслет, але зробити це можуть лише ті люди, які його одягали за місцем прописки, тобто в Херсоні", - пояснив журналістам прокурор Петро Боян, додавши, що наразі готується нове клопотання про обрання запобіжного заходу Мангеру.

 

Як повідомляли, Шевченківський районний суд Києва в понеділок, 4 березня, відмовив у задоволенні клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу Владиславу Мангеру, якого підозрюють в замовленні вбивства активістки Катерини Гандзюк. 

 

28 лютого Апеляційний суд Києва відклав розгляд апеляційної скарги щодо запобіжного заходу Владиславу Мангеру.

 

Нагадаємо, 11 лютого генеральний прокурор Юрію Луценко повідомив, що голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру вручили підозру в організації вбивства громадської активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. Водночас заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук повідомив, що 8 лютого подав заяву про тимчасове відсторонення від виконання службових обов'язків у зв’язку зі справою загиблої активістки Катерини Гандзюк.

 

12 лютого Шевченківський районний суд Києва оголосив перерву на чотири години в засіданні щодо обрання запобіжного заходу голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру в зв'язку з тим, що його захисники нібито не отримали копії клопотання про обрання запобіжного заходу. Згодом суд знову оголосив перерву до 13 лютого з тієї ж причини. Окрім того, захист Мангера заявив, що у матеріалах справи немає диску, на якому зафіксований відеодопит двох підозрюваних у справі Гандзюк – Сергія Торбіна та Ігоря Павловського. Натомість наявний лише протокол огляду диску. Адвокати наголосили, що без цього відеодопиту не можуть перевірити слова підозрюваних, які вказують на Мангера. Своєю чергою, прокуратура зазначила, що наразі питання наявності чи відсутності диску з відеодоказами не стоїть, це має розглядатися в суді в подальшому.

 

Сторона обвинувачення просить заарештувати Мангера до 3 березня без права внесення застави.

 

15 лютого Шевченківський районний суд Києва арештував голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера до 3 березня 2019 року з альтернативою внесення застави в розмірі 2 млн 497 тис грн.

 

19 лютого Генеральна прокуратура України подала апеляційну скаргу на ухвалу суду про застосування запобіжного заходу щодо Мангера, якого взяли під варту до 3 березня з правом застави.

 

У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України.