Новини 2019-03-05 11:40

Белград може визнати незалежність Косово - Президент Сербії

Вучич зазначив, що для цього Сербія повинна отримати щось натомість в рамках великої угоди.

Президент Сербії Олександр Вучич заявив, що Белград може визнати незалежність Косово. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

В інтерв'ю італійському інформаційному агентству ANSA Вучич зазначив, що для цього Сербія повинна отримати щось натомість в рамках великої угоди.

 

"Ми повинні знайти компроміс, ми не можемо визнати Косово, не отримавши нічого з іншого боку. Я впевнений, що з допомогою наших європейських друзів і за підтримки Росії, Америки, Китаю та інших країн ми зможемо досягти рішення", - сказав він.

 

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс розкритикував рішення парламенту Косова про створення національної армії. Після зміну мандату НАТО тепер доведеться переглянути рівень взаємодії  з силами безпеки Косово.

 

Нагадаємо, 14 грудня парламент Косова проголосував за створення національної армії.  Так, за створення армії проголосували 107 депутатів. Жоден депутат не виступив проти. Спочатку парамент прийняв законопроект про Міністерство оборони. Згодом депутати проголосували за законопроект щодо трансформації Сил безпеки в армію. 

 

Також під час міністерської зустрічі НАТО у Брюсселі  Столтенберг висловив занепокоєння з приводу планів створення власної армії Косово.  "Ми обговорили намір Косова просуватися у перетворенні сил безпеки Косово на армію. Такий крок є несвоєчасним. Він суперечить порадам багатьох союзників НАТО. І він може мати серйозні наслідки для майбутньої євроатлантичної інтеграції Косово", - сказав генсек.

 

Як повідомлялося, Генасамблея Інтерполу не підтримала заявку Косова про набуття членства в міжнародній організації.

 

13 вересня Європарламент  схвалив рішення щодо початку переговорів із Єврорадою про скасування для Косово візових вимог.

схожі новини