Новини 12:41

Греція відпустила екс-директора компанії Курченка, якого затримали за запитом України

Його тримали у в'язниці Корідаллос.

Російський бізнесмен Євгеній Калінін, якого затримали 28 лютого під час короткої ділової поїздки до Афін, був звільнений з в'язниці в середу вночі.Про це сказав його адвокат, пише Ekathimerini.

 

Калінін, 52-річний експерт з енергетики з Росії, був затриманий у Міжнародному аеропорту Афін на прохання України, де його розшукують за передбачуване ухилення від сплати податків до 2014 року.

 

Його тримали у в'язниці Корідаллос з високим ступенем безпеки, а Афіни чекали, коли Україна надішле офіційний запит про екстрадицію.

 

Російський адвокат Янніс Рахіотіс заявив, що в розпорядженні про звільнення зазначено, що він був затриманий "помилково", оскільки проти нього не було дійсного міжнародного ордера на арешт.

 

Рахіотіс назвав арешт "невиправданим і незаконним", стверджуючи, що справа політично мотивована. Калінін вже вилетів до Москви, йдеться в повідомленні посольства Росії в Греції в Twitter.

 

Калінін працював до березня 2014 року в українській компанії СЄПЕК, що об'єднувала активи олігарха Сергія Курченка і була звинувачена в ухиленні від сплати податків на загальну суму близько 260 мільйонів доларів.

 

Він був прихильником колишнього українського президента Віктора Януковича, і після видачі ордера на арешт повернувся до Росії.

 

Нагадаємо, працівники слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міністерства доходів і зборів у Києві розкрили низку тіньових схем і наклали арешт на майно і кошти, пов'язані з відомим бізнесменом Сергієм Курченком. Йдеться про 1 млрд грн.

 

Як відомо, Генеральна прокуратура України оголосила підозру голові спостережної ради ГК “СЄПЕК” Сергій Курченку у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ПАТ “Укргазвидобування”. Курченко оголошений у розшук.

 

Зазначається, що шляхом здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу завдали інтересам держави збитки в особливо великих розмірах на загальну суму понад 1 млрд гривень.

 

Сам Курченко оголосив себе "жертвою режиму".

 

Крім цього, у Німеччині й Австрії взялися за фінансові схеми Курченка.

схожі новини