Новини 2019-03-11 16:12

У Мін'юсті повідомили, скільки суд Нідерландів може приймати рішення в справі про "скіфське золото"

У відомстві заявили, що в разі програшу наступним етапом для підконтрольних РФ кримських музеїв може стати касація.

Апеляційний суд Амстердама може прийняти рішення в справі про повернення Україні скіфського золота в період від двох до шести місяців. Про це заступник міністра юстиції України Сергій Петухов повідомив у понеділок, 11 березня.

 

"Розгляд справи в апеляції має тривати сьогодні цілий день, а далі ми чекатимемо на рішення апеляційного суду, яке може бути прийнято в проміжок декількох місяців, від 2 до 6, залежно від того, наскільки суд надасть пріоритет цій справі", – заявив Петухов.

 

За його словами, у разі програшу в Апеляційному суді Амстердама наступним етапом для підконтрольних Росії кримських музеїв може стати касація.

 

"Сторона, яка програє, а ми впевнені, це будуть так звані кримські музеї, має право подати касацію у Верховний суд Нідерландів, який є остаточною інстанцією. Весь процес може тривати до року включно з винесенням рішення", – зазначив представник Мін'юсту.

 

Водночас він висловив сподівання, що апеляційний суд у Нідерландах прийме рішення на користь України.

 

"Ми впевнені, що в першій інстанції суд дійшов правильного висновку, очікуємо на підтвердження в апеляційній інстанції і так само не бачимо причин, чому касаційна інстанція мала б зайняти іншу позицію", – наголосив заступник міністра.

 

Як повідомлялося, 11 березня 2019 року Апеляційний суд Амстердама розгляне апеляцію на рішення про повернення Україні скіфського золота, що експонувалося 5 років тому в музеї Алларда Пірсона в столицi Нiдерландiв. Заступник міністра юстиції України Сергій Петухов повідомив, що за конвенцією ЮНЕСКО 1970 року, Україна має право на повернення на свою територію культурних цінностей Криму, тому Київ очікує, що апеляційний суд Нідерландів прийме рішення на користь України в справі про скіфське золото.

 

Нагадаємо, 14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення, згідно з яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернута Україні. Суд постановив, що Крим не є суверенною країною і тому не може претендувати на скарби як культурну спадщину. Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції в музеї Амстердама, а музеї Криму повинні виплатити Україні та музею Амстердама 2,8 тисяч євро в якості відшкодування витрат.

 

Своєю чергою, у 2017 році стало відомо, що музеї окупованого Росією Криму розпочали процес оскарження рішення окружного суду Амстердама щодо повернення колекції скіфського золота Україні.

 

Виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого 2014. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму. Серед понад 500 експонатів – артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів. Їх вартість оцінюється в €1,5 млн.

схожі новини