Новини 2019-03-12 12:40

Росія направила ноту Україні через припинення Договору про дружбу

Зокрема, російська сторона звинуватила Україну в порушенні зазначеного договору.

Міністерство закордонних справ РФ направило ноту українському зовнішньополітичному відомству через припиняє дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією, який 1 квітня 2019 року припиняє дію. Про це у вівторок, 12 березня, повідомляє прес-служба російського МЗС.

 

Так, російська сторона звинуватила Україну в порушенні договору.

 

"Припускаємо, що Договір міг трохи застаріти, все-таки підписаний він був понад 20 років тому. Але сталося це не з вини Москви, яка завжди заявляла про готовність до переговорів і обговорення конкретних пропозицій по модернізації договірно-правової бази, включаючи Договір про дружбу 1997 року", – йдеться в повідомленні відомства.

 

Водночас у РФ вважають, що Україна нібито порушила договір, коли ратифікувала меморандум щодо забезпечення підтримки операцій НАТО з боку України; коли внесла поправки до Військової доктрини, у якій заявлено про вступ в НАТО як про стратегічну мету держави; коли прийняла  закон про внесення змін до Конституції України про закріплення стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО. Також у російському відомстві наголосили, що Київ веде так званий "цілеспрямований наступ на російську мову і права російськомовного населення".

 

Як повідомлялося, 12 грудня в Україні набув чинності закон щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.

 

Нагадаємо, 19 вересня в Україні набув чинності указ Порошенка про рішення РНБО  про непродовження договору про дружбу з РФ.

 

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво.

 

Згодом президент Петро Порошенко повідомив, що доручив поширити ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та РФ як офіційний документ Генасамблеї ООН. 

 

6 грудня голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав законопроект про припинення дії договору про дружбу, партнерство і співпрацю з Росією.

 

10 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон про припинення дії Договору про дружбу з Росією. 

схожі новини