Новини 2019-03-12 19:10

Стало відомо, скільки ув'язнених з ОРДіЛО і Криму перейшло на підконтрольну Україні територію

Водночас кількість засуджених, які лишаються на непідконтрольних територіях Донбасу та в Криму, невідома.

Загалом із пенітенціарних закладів у окремих районах окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму переведено 286 засуджених для відбування покарання на підконтрольні Україні території. Про це у вівторок, 12 березня, розповів заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

 

“Основна кількість засуджених була переведена з так званої ДНР – 199 осіб, із Криму перевели 12 осіб, ще два переведення засуджених — минулого року і в лютому цього року — з так званої ЛНР – 75 осіб. Загалом було переведено 286 осіб”, - зазначив Чернишов.

 

Він наголосив, що основний гравець у питанні переведення засуджених із непідконтрольних Україні територій на підконтрольні - Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, куди надходять клопотання про переведення.

 

При цьому Міністерство юстиції, як зазначив Чернишов, виступає учасником процесу, оскільки приймає переданих засуджених.

 

“Чи планується чергове переведення? Так, планується, а як скоро і в якій кількості – не можу вам сказати”, - зазначив заступник міністра юстиції.

 

Він зазначив, що не може сказати, скільки засуджених лишаються на непідконтрольних територіях Донбасу та в Криму.

 

“Якщо ми втратили контроль, то як можемо знати, скільки їх там лишилося? До нас навіть звертаються із запитаннями: в яких умовах там сидять наші родичі? Ми не знаємо, бо в нас немає контролю за тими територіями й можливості з’ясувати це питання. Ми маємо інформацію, скільки було ув’язнених на момент втрати контролю України над певною частиною територій Луганської та Донецької областей і Криму”, - сказав Чернишов.

 

Так, за його словами, станом на початок 2014 року в установах АР Крим утримувалося 3295 осіб, в установах Донецької області – 9511 осіб, Луганської області – 6426 осіб.

 

“А скільки з них були звільнені й скільки так звані ЛНР та ДНР , окупаційна влада Криму винесли вироків і посадили нових осіб, ми не знаємо, тому що ці суди перед нами не звітують. Відповідно, будь-яка інформація, яку я надам, буде некоректною”, - наголосив заступник міністра юстиції.

 

Як повідомляли, 7 лютого у місті Щастя Луганської області представники окупаційної адміністрації передали українській стороні 33 засуджених, яких утримували у в’язницях на непідконтрольній частині Луганської області. 

схожі новини