Новини 2019-03-14 11:09

У Росії відкрили кримінальну справу на Володимира В'ятровича «за фактом реабілітації нацизму»

На думку російських слідчих, голова УІНП заперечує злочини військових злочинців країн гітлерівської осі в роки Другої світової війни.

Слідчий комітет Росйської Федерації відкрив кримінальну справу «за фактом реабілітації нацизму» проти голови Українського інституту національної пам'яті України Володимира В'ятровича. Відповідне повідомлення з'явилося на сайті СК РФ у четвер, 14 березня.

 

 

На думку російських слідчих, В'ятрович заперечує злочини військових злочинців країн гітлерівської осі в роки Другої світової війни. Кримінальну справу відкрито за ч. 2 ст. 354.1 КК РФ.

 

«За даними слідства, В'ятрович, використовуючи своє службове становище, діючи під виглядом всебічного вивчення історії української держави та здійснення комплексу заходів з увічнення пам'яті учасників українського визвольного руху, в період з 12 листопада 2014 року і по теперішній час здійснює систематичне заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу для суду й покарання головних військових злочинців європейських країн осі, у тому числі про приналежність українських націоналістів часів Великої Вітчизняної війни до військ СС та їх участі у військових злочинах проти мирного населення», – йдеться в повідомленні.

 

Слідчий комітет РФ, при цьому, посилається на Нюрнберзький трибунал.

 

«Самим же вироком трибуналу встановлено, що «організація СС була активним учасником у скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності», і «неможливо виділити яку-небудь частину СС, яка не брала б участі в цій злочинній діяльності», – підкреслюють в СК.

 

«Заперечення встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі фактів і, як наслідок, підсумків Другої світової війни, як і героїзація нацистських злочинців, не можуть залишитися без належної уваги. Дії такого роду, тим більше з боку представників народу, чиї предки гинули від рук фашистів, викликають подив, і особи, які вчиняють такі злочини, повинні понести законне покарання», - резюмували в російському відомстві. 

 

Як повідомляли, Український інститут національної пам'яті прокоментував інцидент на могилі лідера ОУН Степана Бандери в Мюнхені, коли проросійський британській журналіст Грем Філліпс зірвав прапори з могили, наголосивши, що цьому могло б запобігти створення Українського національного пантеону. 

схожі новини