Новини 2019-03-15 14:33

У Росії політв'язня Клиха перевіряють на онкомаркери - правозахисниця

За словами Тетяни Щур, Клих перебуває у палаті один та почувається нормально.

Українського політвязня Станіслава Клиха, який наразі знаходиться у лікувально-виправній установі (ЛВУ-3) в Челябінську, перевіряють на наявність онкологічних захворювань. Про це у п'ятницю, 15 березня, повідомила правозахисниця Тетяна Щур у Facebook.

 

«Щойно від нього з ЛВУ-3 (Челябінськ) вийшов адвокат, який працює за договором з Уральською правозахисною групою. Стас виглядає непогано, каже, що все у нього нормально. У порівнянні з в’язницею – набагато краще. Своє довге перебування в лікувальному (не психіатричному) закладі пояснює тим, що, на його прохання, лікарі його перевіряють на онкомаркери», – написала правозахисниця.

 

Крім того, Тетяна Щур зазначила, що Клих пребуває в палаті один і скаржиться лише на відсутність телевізора.

 

Як повідомляли, за інформацією російської правозахисниці Тетяни Щур, український політв'язень в Росії Станіслав Клих переведений в Челябінськ «на планове лікування». 

 

Раніше у Росії лікарі не підтвердили діагноз про рак у незаконно засудженого українця Станіслава Клиха.

 

17 грудня в Росії незаконно засуджений українець Станіслав Клих у листі повідомив, що стан його здоров'я є критичним, також політв'язень підозрює, що в нього гангрена та рак. Згодом мати у Станіслава Клиха повідомила, що стан здоров’я її сина погіршується, а саме: політв'язень скаржиться на сильний біль у серці, нирках, печінці, має проблеми з ногами та підозрює ймовірне захворювання на рак шкіри. 

 

Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

схожі новини