Новини 2019-03-15 17:41

Політв'язню Мемедеминову не провели термінову операцію - адвокат

Еміль Курбедінов зазначив, що операцію перенесли на кінець березня.

В окупованому Криму обвинуваченому у "пропаганді тероризму" кримськотатарському активісту, блогеру Наріману Мемедеминову не провели операцію, заплановану на 14 березня. Про це у п'ятницю, 15 березня, повідомив адвокат Еміль Курбединов.

 

За словами адвоката, Мемедеминов близько двох місяців відчуває болі та потребує оперативного лікування.

 

"Вчора, коли повинна була бути операція, призначили два судових засідання. Перше було в 9.30 ранку, але ми до 12 його закінчили. Друге - він спеціально написав, що не буде брати участь. Він розраховував, що після першого засідання його відвезуть на операцію. Але, з незрозумілих причин, його не вивезли, а операцію відклали на кінець березня", - розповів Курбединов.

 

Адвокат не назвав діагнозу, але підкреслив, що Мемедеминов потребує термінової операції в найближчі дні, оскільки "його лікування дуже сильно затягнули".

 

Курбединов зазначив, що захист написав "у всі інстанції з проханням розібратися і посприяти терміновій операції його підзахисному.

 

Як повідомляли, у четвер, 14 березня, підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд Сімферополя продовжив запобіжний захід  у вигляді тримання під арештом кримськотатарському блогеру Наріману Мемедемінову до 16 травня 2019 року.

 

Нагадаємо, 22 березня 2018 року в будинку кримськотатарського активіста та журналіста Нарімана Мемедімінова російські силовики провели обшук, а потім відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі. 

 

23 березня підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя заарештував Мемедімінова до 16 травня 2018 року. 22 травня "суд" продовжив на два місці арешт журналісту, до 15 серпня.

 

Своєю чергою, прокуратура Криму розпочала кримінальне провадження через незаконний арешт кримськотатарського активіста та блогера Нарімана Мемедімінова.

 

На попередньому засіданні "суду" в лютому 2019 року слідчий і прокурор аргументували вимогу про продовження арешту активісту тим, що Мемедемінов може «сховатися на території України".

схожі новини