Новини 2019-03-18 16:55

У МВФ, Євросоюзі та США закликали Україну відкласти розгляд законів про незаконне збагачення

У США та ЄС назвали законопроекти недосконалими.

У Міжнародному валютному фонді, Європейському Союзі та США закликали Верховну Раду відкласти розгляд законопроектів про запровадження кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Про це повідомив голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ради Андрій Кожем'якін

 

"Посол США, місія МВФ, посол ЄС написали мені листа. Вони просять відкласти розгляд законопроектів (щодо незаконного збагачення – Ред.), тому що вони недосконалі, в тому числі і президентський", – заявив Кожем'якін.

 

Водночас він пояснив, що не всі з семи поданих законопроектів мають висновки Головного науково-експертного управління парламенту.

 

Раніше комітет Ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності не включив до порядку денного комітету розгляд законопроектів про встановлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

 

Як повідомлялося, 28 лютого президент Петро Порошенко повідомив, що подав законопроект про передбачення невідворотність кримінального покарання за незаконне збагачення з урахуванням усіх зауважень Конституційного суду. Згодом стало відомо, що лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко уже зареєструвала проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України, що повертає відповідальність за незаконне збагачення чиновників.

 

Нагадаємо, 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення. 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про скасування статті 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.