Новини 2019-03-18 17:21

Політв'язень Бекіров має намір оголосити голодування - дочка

За словами адвоката Ісляма Веліляєва, всі вказівки у справі Бекірова надходять від ФСБ, тому спроби перевести його в медчастину є безрезультатними.

У кримськотатарського активіста Едема Бекірова, заарештованого в окупованому Криму за обвинуваченням у зберіганні боєприпасів і вибухівки, в умовах СІЗО погіршився стан здоров'я. Тепер він має намір оголосити голодування. Про це у понеділок, 18 березня, повідомила дочка політвязня Елернора Бекірова у Facebook.

 

"Чергова тривожна новина з Криму. Мій батько має намір оголосити голодування. Сьогодні його день почався з показника 16 мілімоль цукру", - повідомила Бекірова.

 

За її словами, батьку - інваліду в СІЗО створюють нестерпні умови.

 

"Передачку, яку ми передали ще три дні тому, він отримав тільки вчора. Два дні йшли продукти, які звичайно зіпсувалися... З глузуванням кажуть: "Іди на прогулянку", на п'ятий поверх, по гвинтових сходах... Як вони собі це уявляють? Створюють нестерпні умови для нього", - розповіла дочка Бекірова.

 

Вона повідомила, що сім'я намагається відмовити батька від голодування, але поки що безуспішно.

 

"Тато йде вже на крайні міри, намагаємося через адвоката умовити його не оголошувати голодування, але поки безуспішно", - йдеться у повідомленні.

 

За словами адвоката Ісляма Веліляєва, всі вказівки у справі Бекірова надходять від ФСБ, тому спроби перевести його в медчастину є безрезультатними.

 

"Справа знаходиться на контролі ФСБ, тому доки не дадуть команду про його переведення - ніхто нічого не робитиме. Начальник СІЗО все жорстко тримає під контролем. Самостійно він нічим не займається", - повідомив адвокат.

 

Як повідомляли, в окупованому Криму підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд у четвер, 7 лютого, продовжив арешт кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 12 квітня. 

 

Під час так званого медичного обстеження в республіканській лікарні імені Семашка в окупованому Криму  інваліда першої групи політв'язня Едема Бекірова "підсадили" на інсулін, хоча за 18 років хвороби він був не інсулінозалежним. 

 

Раніше захист тяжко хворого політв'язня Едема Бекірова отримав "медичний висновок", в якому вказано, що стан здоров'я кримського татарина не є перешкодою для його тримання під вартою. Своєю чергою, стан здоров'я Бекірова різко погіршився 

 

Нагадаємо, 12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.

схожі новини