Новини 2019-03-20 11:52

Омбудсмен РФ прокоментувала можливий обмін Вишинського

Зокрема, Москалькова зазначила, що питання обміну не лежить в її компетенції.

Уповноважений з прав людини в Російській Федерації Татьяна Москалькова прокоментувала питання можливого обміну Кирила Вишинського. Про це у середу, 20 березня, Москалькова розповіла в коментарі журналістам.

 

"Питання, пов'язане з обмінами перебувають під вартою людей, не в моїй компетенції. Тристороння контактна група займається обмінами. Проблема ще й у тому, що багато людей, як Вишинський, як Сенцов, вони мають два громадянства", - сказала Москалькова.

 

Вона вважає проблему Вишинського "особливою".

 

"Можна було б використовувати потенціал омбудсмена, але для цього теж треба змінити законодавство і внести такі повноваження омбудсмена. Але проблема Кирила Вишинського особлива. Тому що мова йде про журналістику", - додала російський омбудсмен.

 

Як повідомляли, прокуратура АР Крим 6 березня за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

 

Нагадаємо, 6 липня 2018 року підозрюваному у державній зраді Вишинському повідомили підозру в незаконному зберіганні зброї.

 

СБУ в ході обшуку Вишинського виявила договір з російським пропагандистським ЗМІ МІА "Россия Сегодня", а також понад 200 тисяч доларів США та зброю.

 

15 травня СБУ прийшла з обшуками до київського офісу "РИА Новости Украина". Зокрема, працівники спецслужби спільно з прокуратурою Криму розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних РФ. Так, правоохоронці встановили, що вони використовувались країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

 

Згодом стало відомо, що СБУ затримала Вишинського у Києві.