Новини 2019-03-20 12:50

Вишинський заявив, що його не цікавить питання обміну на українських політв'язнів

Головний редактор "РИА Новости Украина" зазначив, що вважає обвинувачення надуманими.

Головний редактор "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський, якого звинувачують у державній зраді, заявив, що не подавав прохання до російського президента про те, щоб взяти участь в обміні. Про це у середу, 20 березня, він розповів у коментарі журналістам.

 

Він сказав , що вважає обвинувачення надуманими.

 

"Я не подав прохань до президента Путіна стосовно обміну. Для мене не свобода важлива. Мене цікавить справедливість, а не обмін", - зазначив Вишинський.

 

Він висловив також свою позицію стосовно питання можливого обміну його на українських політв'язнів у Росії.

 

"Питання обміну, додам, мене особисто взагалі не цікавить", - зазначив обвинувачений.

 

Крім того, Вишинський пояснив, звідки у нього російський паспорт і навіщо йому знадобилося російське громадянство.

 

"У мене є дружина, яка є громадянкою РФ, і вона живе в Москві. Я хотів мати можливість опинитися з нею в одній країні. Якщо це у кого-то це викликає питання, то це моє особисте бажання і моє життя", - розповів він .

 

Уповноважений з прав людини в Російській Федерації Татьяна Москалькова відповіла замість Вишинського про те, що Кирило отримав паспорт РФ у 2015 році.

 

"Якщо чесно, я не пам'ятаю в якому році отримав російський паспорт", - додав він.

 

Головуючий суддя Сергій Стороженко на початку засідання задовольнив клопотання захисту частково про те, щоб дозволити Вишинському перебувати поруч з адвокатами, а не в боксі для затриманих.

 

Додамо, перед засіданням журналісти поцікавилися у Москалькової про те, як вона потрапила на територію України. Вона повідомила, що добиралась через Білорусь.

 

Раніше уповноважений з прав людини в Російській Федерації Татьяна Москалькова прокоментувала питання можливого обміну Кирила Вишинського.

 

Як повідомляли, прокуратура АР Крим 6 березня за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

 

Нагадаємо, 6 липня 2018 року підозрюваному у державній зраді Вишинському повідомили підозру в незаконному зберіганні зброї.

 

СБУ в ході обшуку Вишинського виявила договір з російським пропагандистським ЗМІ МІА "Россия Сегодня", а також понад 200 тисяч доларів США та зброю.

 

15 травня СБУ прийшла з обшуками до київського офісу "РИА Новости Украина". Зокрема, працівники спецслужби спільно з прокуратурою Криму розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних РФ. Так, правоохоронці встановили, що вони використовувались країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

 

Згодом стало відомо, що СБУ затримала Вишинського у Києві.