Новини 2019-03-20 15:03

Окупанти передали українській стороні 60 засуджених - Денісова

Наступний етап передачі ув'язнених запланований на кінець квітня.

У середу, 20 березня, у місті Щастя Луганської області представники окупаційної адміністрації передали українській стороні 60 засуджених. Про це у середу, 20 березня, повідомила Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова у Facebook. 

 

"Сьогодні у містечку Щастя нам передали 60 засуджених, які перебували в пенітенціарних установах в окремих районах тимчасово окупованої території Луганської області, для продовження відбування покарання на підконтрольній Уряду України території. У лютому ми вже забирали 33 засуджених, а в грудні минулого року 42", - йдеться у повідомленні.

 

 

 

Денісова наголосила, що за останні три місяці українській стороні вдалося перемістити з непідконтрольної Уряду України території Луганської області 135 ув’язнених, 22 з яких - вже звільнено у зв’язку із закінченням строку відбування покарання.

 

Вона також зауважила, що робота з переміщення громадян України, які виявили бажання відбувати покарання на вільній території і тих, чиї строки ув'язнення спливли, триває.

 

"Наш наступний візит до Луганської області сплановано на кінець квітня. Ми знову заберемо 60 ув‘язнених", - повідомила омбудсмен.

 

Крім того, Людмила Денісова обговорила питання щодо можливості передачі засуджених, адреса реєстрації яких на територорії непідконтрольній українському Уряду або на території тимчасово окупованого Криму.

 

"Також акцентувала увагу, щоб перш за все було розглянуто звернення тих громадян, які спрямовано безпосередньо мені як Уповноваженому з прав людини в Україні", - додала омбудсмен.

 

Як повідомляли, 7 лютого, у місті Щастя Луганської області представники окупаційної адміністрації передали українській стороні 33 засуджених, яких утримували у в’язницях на непідконтрольній частині Луганської області.