Новини 15:34

У РФ відреагували на рішення Польщі не запрошувати Путіна на відзначення річниці початку Другої світової війни

Росією наголошує, що зробила "вирішальний внесок" в розгром нацистів.

Москва з подивом сприйняла рішення Польщі не запрошувати президента РФ Владіміра Путіна на відзначення 80-ї річниці початку Другої світової війни.Про це повідомила прес-служба МЗС РФ.

 

"З подивом сприйняли намір керівництва Польщі організувати у вересні 2019 року заходи з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни в форматі зустрічі нинішніх "союзників і партнерів" Варшави з країн-членів ЄС, НАТО, а також учасників ЄСівському проекту "Східне партнерство", - йдеться в заяві.

 

Росія наполягає, що зробила "вирішальний внесок" в розгром нацистів.

 

"Свій задум польська влада обгрунтовують якимись "сучасними реаліями", ігноруючи історичну логіку. Всупереч безперечно вирішальному внеску нашої Батьківщини в розгром гітлерівського рейху і звільнення Польщі від нацистських загарбників, для Росії в цій схемі місце не передбачено", - поскаржилися в міністерстві.

 

"Очевидно, що рішення зробити захід келійним є ще одним проявом викривленого світогляду польської адміністрації, яка на догоду моментним політичним "пріоритетам" систематично фальсифікує літопис Другої світової війни і післявоєнного періоду. Нехай це залишиться на совісті нинішніх польських властей", - додали в Москві.

 

Як повідомлялося раніше, канцелярія президента Польщі не запросили резидента РФ Владіміра Путіна на відзначення 80-ї річниці початку Другої світової війни.

 

Нагадаємо, віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що Варшава повинна запросити президента Росії Владіміра Путіна на відзначення 80-річчя початку Другої світової війни. 

 

За його словами, такою буде рекомендація дипполітичного відомства для президента Анджея Дуди, який є організатором цьогорічних урочистих заходів на Вестерплятте.

схожі новини